kde jsme všude byli a co jsme prožili v roce 2007

Procházka s Brixie31.12.2007

Konečně je venku trochu sněhu a ten se líbí zejména Brixie. Ostatním holkám také, ale nejsou z něj tak nadšené. Do fotogalerie Brixie je přidáno pár nových fotek z procházky.

 
konec listopadu - prosinec 2007
>> Brixinka je nemocná.
 
MVP Praha 18.11.2007

Brixie se zúčastnila Mezinárodní výstavy psů v Praze. Získala ze sedmi mladých fen ocenění V3. Výstavu si užila, byla moc šikovná a udělala mi velikou radost. Flat coated retrievery posuzovala MVDr. Jindřiška Bendová. Posudek si můžete přečíst v sekci Brixie - výstavy 2007.

 
První narozeniny Brixie 26.10.2007

Brixie oslavila své první narozeniny. Moc jí přejeme ať stále rozdává dobrou náladu a svým úsměvem nám prozařuje každý den.

 
Výlet do Brna do ZOO 29.9.2007

Jeli jsme s holkama na výlet do Brněnské ZOO, Brixie byla ze zvířátek u vytržení a moc se jí tam líbilo. Jen musela být pořád na vodítku, to jí ale vůbec nevadilo v lumpačení :).

 
školení svazu CANTES v Borové u Poličky 15.-16.9.2007

Jako každý rok, i letos jsem se zůčastnila canisterapeutického školení v Borové u Poličky. Letos jsem ale s holkama neskládala žádné zkoušky, jen zkoušky na rozhodčího a hned druhý den jsem už posuzovala pejsky u zkoušek. Brixie mi při tom asistovala a snad se i trošku přiučila. Zejména Brixie si školení maximálně užila, byla strašně zvědavá a musela být opravdu úplně u všeho.

 
NVP Brno 8.9.2007

Brixie byla na národní výstavě psů v Brně. Flatíci šli po kokrech, tak se dostali na řadu kolem poledne, Brixie si čekání krátila lumpárnami, chodila se mnou po stáncích a taky se seznámila se svou starší sestřičkou Adélkou.
Brixie byla přihlášená poprvé do třídy mladých, v této třídě bylo celkem 5 fen a Brixie byla nejmladší. O to víc mě potěšilo, když si vyběhlala V1, CAJC a pěkný posudek. Byla jsem opravdu moc šťastná, že Brixie zvládla svou premiéru ve třídě mladých nejlíp jak mohla :). Posudek si můžete přečíst v sekci Brixie - výstavy 2007, a Brixinka má ve své fotogalerii pár fotek z výstavy.

 
OVVR 2.9.2007

Brixie dnes zvládla zkoušku OVVR, ztratila jen jeden bod při vodění na vodítku, byla moc šikovná a zkoušku si užila, byla o pro ni obrovská zábava. Její ochota k práci ve vodě byla maximální, po hlavě se vrhla do rybníka z vysokého břehu, pak měla trošku problém se vydrápat nahoru :O).
Ve fotogalerii Brixie je pár fotek ze zkoušky.

 
Dovolená Beskydy 11.-18.8.2007

Byli jsme na dovolené v Beskydech. Bela a Brixie si ji s námi užily. Byli jsme na Radhošti, na Lysé hoře, podívali jsme se na zříceniny hradů ve Starém Jičíně a Hukvaldech, byli jsme ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, ve Štramberku, v Kopřivnici a ve Zbrašovských aragonitových jeskyních. Koupat jsme se jezdili do Větřkovic na přehradu. Ten týden, co jsme tam byli nám utekl opravdu moc rychle.

A protože jsme byli kousek od Frýdku - Místku, kde se Brixie narodila, tak jsme jeli na návštěvu do její rodné CHS. Brixie se vyfotila s maminkou a tatínkem a taky okoukla své mladší sourozence.

 
linka
Výlet kolem řeky Oslavy 5.8.2007

Dnes jsme jeli na výlet. Tentokrát jsme se s holkama vypravili do údolí řeky Oslavy a na Kraví horu. Bylo docela teplo a tak jsme nešli žádnou dlouhou trasu a po procházce jsme se pořádně s holkama zchladili v řece :O) .

 
linka
Procházka k Ptáčovu 30.7.2007

Byla jsem s holkama na procházce, protože počasí bylo příjemné, tak jsem naplánovala delší procházku. Když jsme došly k Ptáčovu, tak holky našly stoh čerstvé slámy a nemohly se od něj odtrhnout. Pořádně si ho užily, hrabaly v něm, schovávaly se a dělaly lumpárny :).

 
linka
20.7.2007

Brixie složila svou první canisterapeutickou zkoušku.

linka
Narozeniny Karinky 18.7.2007

Dnes oslavila Karinka své 13. narozeniny a protože ze všeho nejradějí jí, udělala jsem jí dort o který se podělila s ostatníma holkama.

 
linka
První setkání plemene flat coated retriever 15.7.2007

Naše kamarádka Yvetta Holíková pořádala setkání plemene flat coated retriever na které jsme se moc těšili. Měly jsme s Yvettou trochu obavy, jak to všechno zvládneme, ale nakonec den utekl a na obavy neby vůbec čas.
Po příjezdu všech zůčastněných jsme vyrazili všichni společně na louku. Nejprve si čertíci pořádně užili rybník a pak byla ukázka OVVR. Tam Yvetta povídala o zkoušce a já s Brixie jsme dělaly praktickou ukázku..
Pak jsme jeli k Yvettě, kde jsme pak strávili odpoledne na zahradě. Psi si hráli a my si různě povídali. Yvetta nám pak vystřelila z brokovnice, ukázala stříhání a úpravu flatíka a taky, jak se správně vystavuje.
Brixie si den parádně užila a já jsem zjistila, že opravdu si nejvíc vyhraje flat s flatem. Brixie byla úplně nadšená.
Ve fotogalerii roku 2007 najdete pár fotek.

 
linka
Výlet na Javořici 8.7.2007

Dnes jsme opět jeli na výlet, tentokrát na Javořici, zříceninu Štamberk a Míchovu skálu. Původně jsem měla naplánovanou kratší cestu, ale nějak to vyšlo, že jsme ušli delší trasu, to ale vůbec nebylo na škodu, protože holky měly pořád plno energie. Myslím, že po výletě jsme byly unavenější jak ony. Cestou domů jsme se stavili ještě na obědě v Mrákotíně, do restaurace mohly i holky a tak se tam pěkně prospaly. Ve fotogalerii roku 2007 najdete pár fotek.

 
linka
Výlet do Žďárských vrchů 6.7.2007

I přes nepřízeň počasí jsme jeli na výlet do Žďárských vrchů, holky si to jako vždycky parádně užily. Pěkně jsme se prošli kolem Devíti skal, Malinské a Lisovské skály a vylet jsme nakonec zakončili v restauraci na dobrém obědě, kam mohly i holky. Ve fotogalerii roku 2007 najdete pár fotek.

 
linka
MVP Intercanis Brno 23.6.2007

Brixie se zůčastnila mezinárodní výstavy psů v Brně. Ve třídě dorostu byla spolu se svou sestrou Babylon Bessy Oasis of Peace. Brixie získala ocenění VN1. Více v sekci Brixie - výstavy 2007. Sestřička získala ocenění nadějná.

linka
Závody agility v Třešti 17.6.2007

OBROVSKÝ ÚSPĚCH na závodech agility v Třešti. Bela zaběhla všechny čtyři běhy bez jediné chybičky. V jumpingu jsme skončily na 1. místě, v první zkoušce LA1 na 3. místě, ve druhé zkoušce LA1 na 2. místě, v agility na 2. místě, v součtu jumpingu + agility na 1. místě. Holky jsme přihlásila i do soutěže pejsek šikulka, Bela skončila na 2. místě a Brixie na 4. místě. Ve fotogalerii Bely je pár fotek. Výsledky jsou přidány do v sekce Bela - závody.

 
linka
Klubová výstave RK na Konopišti 26.5.2007

Dnes jsme byli na klubové výstavě retrieverů RK CZ na Konopišti. Brixie ve třídě dorostu získala ocenění velmi nadějná 1, táta Brixie O'Flanagan Vice Versa získal ve třídě vítězů ocenění V1 CAC. Více v sekci Brixie - výstavy 2007. Do fotogalerie Brixie je přidáno pár fotek z výstavy.

 
linka
9.5.2007

Naše psí smečka se rozrostla o dvě kokří holky, kterých jsem se ujala po své mamince. Sindy i Karina holky znají, jen jsou z nové situace pořádně vykulené, hlavně Karina, která si ve svých téměř třinácti letech na změnu špatně zvyká, ale protože nás i holky dobře zná, tak věřím, že si zvykne rychle.

linka
Výlet na zříceninu hradu Rokštejn 8.5.2007

Od rána bylo krásně a tak jsme se všichni vypravili na výlet. Jeli jsme na zříceninu hradu Rokštejn. Prošli jsme hrad i krásné okolí. Ve fotogalerii roku 2007 najdete pár fotek.

 
linka
Zkouška ZZO 1.5.2007

Dnes jsme s Belou byly na zkoušce ZZO, Bele se ale vůbec nechtělo nic dělat, chvílemi se táhla, jako kdyby měla umřít, dávala mi jasně najevo, že teda dneska s ničím nemám počítat a že ji to děsně nebaví, ale i tak jsme zkoušku zvádly. Více v sekci Bela - zkoušky.

linka
MVP Praha 28.4.2007

Brixie byla dnes na své první výstavě. Zvládla to jako profík a dostala známku velmi nadějná 1. Více se dozvíte v sekci Brixie - výstavy - rok 2007. Přijela se tam za námi podívat i setřička Babylon Bessy Oasis of Peace se svými pánečky.

 
linka
Závody agility Zetor Brno 21.4.2007

Dnes jsme byly na zkouškách agility v KK Zetor Brno. Běžely se dvě zkoušky. První zkoušku Bela doběhla s jedním odmítnutím a jednou chybou na houpačce na 14. místě, druhou bez chyby na 5. místě. Po dlouhé době jsme si zaběhaly na trávě. Jak sme dopadly na závodech si můžete přečíst v sekci Bela - závody. Byl tam taky poník, ten se líbil nejvíc Brixie, která mu dávala pusinky. Ve fotogalerii Bely je pár fotek, páneček toho ze závodů moc nenafotil :o(

linka
Procházka s kamarády v Ivančicích 14.4.2007

Dnes jsme jeli na návštěvu za Aronem a Ashleym do Ivančic. Všichni jsme si užili báječnou procházku kolem řeky a moc se nám venku líbilo. Polovinu cesty jsme se cachtali ve vodě a taky jsme sem tam museli poslechnout. Brixie nás nejednou udivila potopením se do vody, když potom vyplavala úplně jinde. Chvílemi se mi úplně zastavoval dech, ale pro Brixie to byla super zábava. :O) Psiska se pořádně společně vyběhala.

 
linka
Závody agility v Třebíči 9.4. 2007

Dnes jsme byly s Belou po dlouhé době na závodech a vedlo se nám docele dobře, zkoušku LA1 jsme doběhly bez jediné chybičky a máme tak třetí zkoušku na výbornou a splnily jsme podmínky pro přestup do kategorie LA2. Jak sme dopadly na závodech si můžete přečíst v sekci Bela - závody. Dnes za námi také přijeli na návštěvu flatí kluci Aron a Ashley se vvými pánečky z Ivančic. Hned se s holkama skamarádili a všichni jsme společně šli na procházku. Všichni pesani si ji báječně užili.

linka
Canisterapie 22.2.2007

Začaly jsme canisterapii v domově důchodců v Třebíči na ul. Kubešova. Chodit budou obě holky, Bela bude pracovat a Brixie se bude seznamovat s canisterapií, aby nezůstavala sama doma.

 
linka
Procházka k Lubí 17.2.2007

Venku bylo krásně, úplné jaro a tak jsme s holkama vyrazili na procházku, ještě jsem u mamky vezvedla Sindy, aby si taky užila krásného počasí a trochu vybila energii. 3li jsme na procházku kolem nádrže Lubí, není nijak dlouhá a náročná a tak ji v pohodě zvládla i Brixie. Holky si to pořádně užily, lítaly po louce, honily se s klackama a sem tam si přišly pro pamlsek, jen nechápaly, proč je nechci pustit si zaplavat :). Fotky z procházky jsou ve fotogalerii roku 2007.

 
linka
MVP Brno 10.2.2007

Jeli jsme se s holkama podívat na výstavě psů v Brně. Brixie si to opravdu užila a taky se tam potkala s bráškou Britain Bratem Oasis of Peace, se kterým se pěkně vylítala. Myslím, že se jí bude prostředí výstav moc líbit. Jen nechápala, proč ji nepustím pohrát si s tou spoustou pejsků, která tam byla. Táta Brixie O'Flanagan Vice Versa získal ve třídě pracovní ocenění V2 a res.CAC, moc gratulujeme.

 
linka
Procházka se spoustou sněhu 24.1.2007

Venku napadla spousta sněhu a tak si ji holky taky pořádně užívají. Obě ho přímo milují. Vyrazila jsem s mamkou a jejíma holkama na chalupu do Kralic a tam si holky pořádně užily sníh prvně na zahradě a potom na louce. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2007.

 
linka
 

deníček našich psích holek - kde jsme všude byli v roce 2007