kde jsme všude byli a co jsme prožili v roce 2008

Všem přátelům, známým a příznivcům našich stránek přejeme hodně štěstí v Novém roce :O)

 
linka
 
31.12.2008

Vánoce jsou už pryč a je poslední den v letošním roce. Holky si Vánoce užily hlavně procházkami, sem tam jsem je otravovala cvičením a hlavně doma byla na talíři spousta dobrůtek, které ale nebyly pro ně. Sindy kvůli cukroví pro jistotu nejedla, aby měla v bříšku místo.
Silvestr proběhl úplně v pohodě, holky spaly a nic jim nevadilo, jen Brixie si venku myslela, že je hon a tak pořád koukala, kde bude nějaká ta zvěř na přinesení. :)

 
linka
28.12.2008

Byla jsem s Brixie na honě na škodnou, nic se ale neulovilo, tak jsme se aspoň příjemně prošly. V hospůdce jsme si pak daly výborný kančí guláš, Brixinka dostala taky trošku do psí misky. :)

linka
23.12.2008

Dnes jsem byla s Brixie na canisterpii v domově důchodců, proběhla trošku jinak než obvykle a byla pro nás plná milých překvapení. Senioři i sestřičky nám poděkovali za to, že za nimi chodíme a dostali jsme od nich krásné Vánoční přání a velký dárkový koš plný dobrot. Ve fotogalerii roku 2008 je pár fotek.
Brixie slaví dnes "přivezeniny" je to už dva roky, co jsme si ji přivezli domů a vnesla nám do života spoustu radosti.

 
linka
16.12.2008

Byla jsem se Sindy na ultrazvuku, bohužel březost nepotvrdil, takže se o štěňátka pokusíme na jaře.
Holky nám marodí, od minulého týdne mají kašel a tak chodíme každý druhý den na veterinu na antibiotika a dáváme kapky a prášky proti kašli.

pesani pesani
 
linka
6.12.2008

Byla jsem s Brixie na našem prvním honu v Dolních Vilémovicích. Zvěře bylo málo, střelilo se 13 bažantů a 11 zajíců. Z toho dva bažanty a tři zajíce přinesla Brixie. Celkem bylo deset psů. Brixie byla šikovná, jen chvílemi do práce až moc hr. Dokonce jsem byla vyhlášena královnou honců. Byl to opravdu velmi příjemně strávený den. A moc se těším na další hony, protože Brixie ukázala, že tohle je den úplně přesně podle jejích představ.

linka
Procházka s Týnou 23.11.2008

Dnes přijela Eva s Týnou a tak jsme šli společně na pořádnou procházku. Přes noc napadl sníh a tak si ho holky pořádně užily. Nejvíc Brixie a Týna, které nevynechaly jedinou závěj a s menšími nebo většími úspěchy se maskovaly za sněhuláky.. Ve fotogalerii 2008 jsou fotky z procházky.

 
linka
MVP Praha 15.11.2008

Tak jsme dnes vyrazili na výstavu, ale byla to nejhorší výstava, jakou jsem kdy zažila. Paní rozhodčí nás nestačila udivovat svým neprofesionálním přístupem, stejně jako spoustu lidí okolo. Nikdy bych nevěřila, že je mořné takovéto chování. Rozhodčí urážela lidi i psy, konzultovala své rozhodnutí s chovateli za páskou i v kruhu. V jedné třídě vystavovala fenečku kamarádka, která má astma, rozhodčí je nechala běhat snad 10 kol a pak ještě dalších 10 o pořadí, kamarádce už se špatně dýchalo, tak to vzdala a odešla bez pořadí, na to rozhodčí jen poznamenala, když na to lidi nemají, tak ať tam nelezou. Myslím, že se do Prahy na výstavu hodně dlouho nepodívaáme a na tuhle rozhodčí už nikdy a budu varovat všechny okolo. Paní Anna Goldfussová se tak u mě stěhuje na černou listinu :O( .

linka
Výlet na Javořici 4.11.2008

Vypravili jsme se s holkama na výlet na nejvyšší bod Českomoravské vrchoviny - Javořici (837m). Byla sice mlha a podmínky pro focení nic moc, ale i takmáme pár fotek a holky si výlet opravdu báječně užily. Nejvíc asi Brixie, která vymýšlela jednu lumpárnu za druhou, prvně to byl nápad, jak odtáhnout hromadu klád, což se nakonec nepovedlo a pak se pořádně proběhla po Míchově skále, která se jí opravdu moc líbila. Se Shiny se přetahovaly o klacky a zkoumaly kdejaký potok, protože v každém se dalo koupat. Ve fotogalerii roku 2008 jsou fotky.

 
linka
26.10.2008
Brixinka
 
linka
NVP Brno 18.10.2008

Byla jsem na národní výstavě psů v Brně, původně jsem měla vystavovat Brixie a Shiny, ale Brixie se rozhodla hárat a tak jsem obě holky nechala doma a vzala s sebou jen Sindy. Byli jsme se podívat na otce našeho plánovaného vrhu po Sindy, Bony (Fraser Clarke Heston Lovely Jess´mar) získal ve třídě otevřené krásné ocenění V1, CAC. Sindy si s Bonym hned padli do oka, to jsme byli všichni rádi. Dokonce si Bonyho hlídala před ostatními pejsky :) .

 
linka
Víkendovka v Březce 21.9.2008

Byli jsme s holkama na víkendovém setkání spojeném se závodem v campu Březka v Českém Ráji. Víkendovku pořádala Alena Fantová spolu s Katkou Vernerovou. V sobotu byl naplánován závod. Brixie byla přihlášená do pokročilých, kde soutěžili pejsci, kteří mají složené zkoušky OVVR nebo lovecké, Shiny soutěžila v kategorii začátečníci, kde soutěžili pejsci bez zkoušek. Obě holky byly moc šikovné a závod ve svých kategoriích vyhrály, Brixie dokonce s plným počtem bodů.

Také jsme využili toho, že Prachovské skály byly opravdu "za rohem" a odpoledne po závodě jsme se tam vypravili, holkám i nám se procházka moc líbila. Ve fotogalerii roku 2008 je pár fotek z víkendu.
 
linka
Klubové podzimní zkoušky v Brně 30.8.2008

Byla jsem s Brixie na klubových podzimních zkouškách v Brně.
Brixie si zkoušku opravdu užila, moc jí to bavilo a také skončila s plným počtem bodů (188) v I.ceně na třetím místě a získala titul CACT.

 
linka
MVP Bratislava 17.8.2008

Byla jsem s Brixie a Shiny na Mezinárodní výstavě psů v Bratislavě. Rozhodčí byla paní Wierzchowska-Wieremiejczyk Mal. z Polska.
Výstavní kruh byl velmi malý a tak jsem nemohla Brixie předvést v pohybu tak, jak bych si přála, ale i přesto mají holky krásné výsledky. Shiny získala velmi nadějou 2 a Brixie získala V2, res.CAC a res.CACIB.
Posudky si můžete přečíst v sekci Shiny - výstavy a Brixie - výstavy.

 
linka
Druhé setkání plemene flat coated retriever 2.8.2008

Naše kamarádka Yvetta Holíková pořádala již druhé setkání plemene flat coated retriever. Přijela spousta skvělých lidí a jejich čertíků. I přes občasné přeháňky jsme si všichni užili krásný den. Ráno kolem desáté se sjížděli lidi ze všech koutů naší republiky.

Když se všichni sjeli a psi se vzájemně poznali, tak jsme vyrazili všichni společně na louku. Nejprve si pesani pořádně užili rybník a pak byla ukázka OVVR. Tam Yvetta povídala o zkoušce a já s Brixie jsme dělaly praktickou ukázku. Prvně jsme ukázali úvodní disciplínu, kde se zkouší povaha a pak dohledávku - zkouška nosu. Když Yvetta hodila Brixie dummy na dohledávku, tak Ron nečekal a vyběhl pro něj, Brixie jen sledovala, jak si ho Ron odnáší :)) Druhý pokus už vyšel a Brixie ukázala krásnou dohledávku. Pak jsme ještě ukázaly s Brixie vodění na vodítku a na volno. Yvetta u toho popisovala co u rozhodčích projde a co ne a jak zkouška probíhá.

Pak jsme jeli k Yvettě, kde jsme pak strávili odpoledne na zahradě. Psi si hráli a my si různě povídali. Yvetta nám pak vystřelila z brokovnice, ukázala stříhání a úpravu flatíka a taky, jak se správně vystavuje. Modelkou na stříhání jí byla Arinka a na předvedení výstavy Crazy.

Brixie celé odpoledne vymýšlela jednu lumpárnu za druhou. Nakonec na zahradě vyhrabala díru a byla maximálně spokojená. To naopak o Shiny nikdo nevěděl, že tam vůbec je.
Máme i pár fotek a do videí je přidáno video. Další fotky, které fotila kamarádka Vanda (www.flat.eu.sk) najdete na http://flat.eu.sk/_photo/flatcon2008.

 
linka
Výlet na Templštýn 13.7.2008

Dnes jsme jeli s holkama ny výlet. Vybrali jsme zříceninu hradu Templštýn, protože cesta není nijak dlouhá a tak to v pohodě zvládla i Shiny. Všichni jsme si to opravdu užili. Ve fotogalerii roku 2008 je pár fotek z výletu.

 
linka
Procházka a posezení s kamarády 4.7.2008

Domluvili jsme se s našimi kamarády Peťou a Davem, Evou a Idou na společné procházce a opékání buřtů, samozřejmě nesměli chybět ani naši čtyřnozí miláčci. Jen Brixie dělala pěknou ostudu a dokonce ukradla pánečkovi z ruky rohlík :/ , asi se chtěla před svými psími kamarády předvést, co umí za lumpárny. Čekalo nás bohaté pohoštění, příjemné posezení a každý pesan měl nachystaný tenisák. Jen většina tenisáků ten večer nepřežila :) . Peťo a Dave moc díky za super verčer!

linka
Krajská výstava v Lanškrouně, I. ročník zemské koruny 15.6.2008

Vyrazila jsem s holkama na krajskou výstavu do Lanškrouna. Rozhodčí byl pan Josef Němec. Sindy získala ve třídě otevřené ocenění V1, vítěz třídy, krajský vítěz, Brixie získala v mezitřídě ocenění V1, vítěz třídy, krajský vítěz a Shiny získala ve třídě štěňtat ocenění velmi nadějná 1. Sindy tak splnila poslední podmínku pro uchovnění a Shiny zvládla perfektně svou premiéru, podle pana rozhodčího je velice perspektivní fenkou. Posudek Sindy, Brixie a Shiny najdete v jejich sekcích pod odkazem výstavy.

 
linka
Celostátna výstava psů Senec (SK) 6.6.2008

Brixie měla dnes svou premiéru na Slovensku, výstava byla v krásném prostředí, byly pěkné a prostorné kruhy. Jen se udělalo docela velké teplo, takže Brixie po posuzování ocenila koupel v jezeře. Rozhodčí byla paní Viera Vítková, Brixie získala ocenění V2. Více s sekci Brixie - výstavy

 
linka
Výlet do Brna do ZOO 31.5.2008

Dnes jsem se s Brixie a Shiny vypravila do ZOO v Brně. Měly jsme tam sraz s našimi kamarády a do ZOO jsme šli společně. Včichni návštěvníci koukali na naši psí smečku a pesani si to s námi parádně užili. Nejvíc naše čtyřnožce upoutaly surikaty od kterých se opravdu nemohli odtrhnout. Do fotogalerie jsou přidány fotky ze ZOO.

 
linka
Výlet na Jižní Moravu 11.5.2008

S Brixie jsme byly na procházce spolu s našimi kamarádkami. Musely jsme jet vlakem, v Brně na nás na nádraží už čekala Eva s Týnou a pak jsme ještě počkaly na Idu s Abbi a společně jsme potom vyrazily vlakem bo Velkých Bílovic, kce nás čekala Petra s Bigy. Procházka byla opravdu skvělá, holky se vyběhaly, potrénovaly vlečky a taky se koupaly v rybníku. Tam jsme asi byly nejdýl :) pak jsme šly k Peti do sklípku, kde jsme ochutnaly opravdu víborné bílé víno. Moc děkujeme Petře za pozvání a krásný den. Ve fotogalerii roku 2008 jsou fotky z procházky.

linka
Canistarepeutické školení Borová 26.-27.4.2008

S Brixie jsem se zůčastnila canisterapeutického školení našeho svazu CANTES, které se již tradičně konalo v Borové u Poličky. Jely jsme už v pátek vlakem. Brixie jela vlakem poprvé v životě a na to, že jsme třikrát přestupovaly a na každý přestup jsme měly max. 5 minut to zvládla opravdu dobře. I když první vagon do kterého jsme vlezly byl odpořně špinavý a tak se Brixie snažila pořád jít pryč. Ale v Borové už nás čekali lidští a psí kamarádi a tak jsme na špinavý vlak obě rychle zapomněly. Brixie složila další canisterapeutické zkoušky: PDSDDZŠ (postižení dospělí, senioři, dětské domovy, zvláštní školy) a PD (ostižené děti (tělesně i mentálně)).

linka
 
Zkouška BH 6.4.2008

Brixinku nenechávám zahálet a tak jsme se dnes vypravily na další zkoušku, tentokrát BH (zkouška doprovodného psa), na poslušnosti Brixie získala 50 bodů (max.60) a ve zkoušce v dopravním ruchu obstála. Více v sekci Brixie - zkoušky.

linka
Zkouška ZZO 30.3.2008

Brixie dnes zvládla zkoušku ZZO (základní zkouška ovladatelnosti), získala 56 bodů (max.60) a známku prospěla výborně. Více v sekci Brixie - zkoušky.

linka
Mezinárodní výstava psů v Praze 22.3.2008

Jela jsem s Brixie na mezinárodní výstavu psů do Prahy, která byla zároveň kvalifikační výstavou na Cruft's Birmingham 2009. Brixinka získala ve třídě mladých, ze sedmi fen, ocenění V1, CAJC a tím i nominaci na Cruft's 2009, také splnila podmínky pro udělení titulu Junior šampión ČR.

Rozhodčí byla Raita Ritva z Finska, posudek: 17. měs. , správné proporce, hezká hlava a oči a skus, správná horní linie, normální úhlení, velmi dobrý pohyb. Nepřekrmujte. Ale pes je ve vynikající kondici.

Brixie certifikát Cruft's
 
linka
Mezinárodní výstava psů Brno 9.2.2008

Brixie v konkurenci šesti fen ve třídě mladých získala ocenění V3.
Posuzoval pan Marián Novák, posudek: mladá fena s dobrou hlavou, jemnější kostra, správná mechanika pohybu.

Posuzování popravdě nic moc, pan rozhodčí nás posoudil z pěti metrů, stál u stolu a my na druhé straně u pásky a vůbec jsem nevěděla, že posuzuje, najednou přišel, dal mi složku a řekl, že můžeme jít, spadla mi čelist :O( výstavy tu strašně upadají.

 
linka
Výlet s kamarády v Lednici 19.1.2008

Dnes jsme vyrazili na výlet do Lednice, kde jsme se setkali s našimi kamarády a užili jsme si společnou procházku po parku. Nejvíc si ji užili pesani, kteří vymýšleli nejrůznější lumpárny. Brixie našla klacek a tak každý dostal přes nohy, malá Bigy nevynechala jedinou kaluž a ostatní pesani i v tom podporovali. Do fotogalerie jsou přidány fotky z procházky.

Holky si domů přivezly klíšťata :O/

 
linka
Národní výstava psů Olomouc 12.1.2008

Jeli jsme na výstavu do Olomouce, posuzoval pan Ing. František Korda. Haly a kruhy byly dosti malinké, venku pršelo a tak pejsci připomínali spíš bahňáky a prodrat se do kruhu bylo opravdu obtížné a někdy to vyžadovalo notnou dávku trpělivosti a ostré lokty, ale i tak se nám opravdu dařilo. Brixie byla moc šikovná, krásně běhala a stála, smála se a výstavu si opravdu užila. Získala ocenění V1, CAJC a panu rozhodčímu poděkovala "po flatím", skočila mu do klína a začala ho olizovat, tak si vysloužila od pana rozhodčího přezdívku lízátko. Více v sekci Brixie - výstavy.

 
linka
 

deníček našich psích holek - kde jsme všude byli v roce 2008