kde jsme všude byli a co jsme prožili v roce 2009

20.12.2009
Po dlouhé době byl opět slunečný den, i když pěkně mrzlo. Tak jsme si po dlouhé době užili se smečkou procházku. Holky byly nadšené za sněhu, hlavně Brixie a Sindy, ze zmrzlých kuliček mezi polštářkama na tlapkách byly nadšené už míň. Taky se mi povedla docela kuriozní fotka, kterou bych nazvala "Třebíčská sopka" :O))). Pár fotek z dnešní procházky najdete ve fotogalerii roku 2009.
 
linka
 
12.12.2009
Opět jsem s Brixie vyrazila na hon do Dolních Vilémovicích, užily jsme si obě moc pěkný den s našimi přáteli. Ulovilo se celkem 46 bažantů a 10 zajíců, Brixie krásně pracovala a musím říct, že je stále lepší a lepší. Je opravdu moc šikovná a mám z její práce velkou radost.
Ve fotogalerii z honů máme pár fotek a nějaké povídání z honu.
 
linka
 
29.11.2009
Dnes jsem si s Brixie užila skvělý hon na Konopišti, počasí vyšlo krásně a bažantů byla spousta, Brixie měla opravdu co nosit, ani jsem neměla čas to počítat, myslím, že to bylo hodně přes 100 bažantů, co mi přinesla, byla opravdu v sedmém nebi. Jsem moc ráda, že s ní můžu dělat práci, ke které byla vyšlechtěna a že jí to tolik baví.
Ve fotogalerii z honů máme pár fotek, je jich málo, protože na focení nebyl čas.
 
linka
 
23.-17.11.2009
Teď trošku z jiného soudku, než jsou pejsci, po dlouhé době jsem se letos vrátila ke hraní na akordeon a popravdě nechápu, jak jsem to tak dlouho vydržela. Přihlásila jsem se na hudební kurz nazvaný Muzicírování v Chaloupkách u Kněžic. Byl to jeden z nejlepších víkendů, který jsem poslední dobou zažila, nabrala jsem spoustu inspirace a zharála jsem si s úžasnými lidmi. Povídání o kurzu a pár fotek najdete ve fotogalerii roku 2009.
 
linka
 
21.11.2009
Byla jsem s holkama na procházce za nedalekým Budišovem u rybníka Pyšelák v lokalitě zvané Holeje. V lese je spousta kamení, je to opravdu krásné místo. Jen v lese bylo trochu šero, tak jsem musela na focení sem tam použít i blesk. Holky si prochajdu užily, Brixie se líbil rozhed, akorát to focení, to byl chvílemi nydlidský výkon. Jen Bela zůstala doma s pánečkem a pak si šli na procházku sólo. Pár fotek najdete ve fotogalerii roku 2009.
 
linka
 
26.10.2009

Brixinka dnes slaví své třetí narozeniny. Moc ji přeji, aby jí stále vydržel její úžasný optimismus a radost, kterou dokáže rozdávat spoustě lidem. Využila jsem příležitosti narozenin a koupila Brixie novou misku, kterou už potřebovala. Protože se mi osvědčila u Sindy keramická, tak jsem jí koupila i Brixince. A tak dostala dobroty v nové misce :O))).

Brixinka
 
Brixie Brixie Brixie Brixie
linka
 
18.10.2009
Během září a října jsem jezdila s Brixie na besedy o canisterapii do základní školy v Jaroměřicích nad Rokytnou. Bylo to velmi příjemné, děti i učitelé si Brixinku rychle oblíbili a ona si svou popularitu užívala. Na stránkách základní školy mají fotogalerii z našich návštěv.
O našich návštěvách je psáno i ve zpravodaji města Jaroměřice nad Rokytnou.
Článek ve zpravodaji.
 
linka
 
10.10.2009

Carmen dnes odjela do nového domova. Přejeme jí ať je v novém domově šťastná a spokojená a pánečkům ať jim dělá jen radost.
Ještě jsem ji před cestou ostříhala a vyfotila. Pár fotek má ve fotogalerii štěňátek. Bude nám moc chybět.

 
linka
 
7.10.2009
Vypravila jsem se do Hořovic. Nebyl to jen tak výlet, vezla jsem na opravu akordeon a Brixie samozřejmě nesměla chybět. Ostatní holky zůstaly doma s pánečkem. Cestou zpátky jsme se šly s Brixie projít ke zřícenině hradu Choustník nedaleko Tábora. Procházka to byla moc pěkná. Ve fotogalerii roku 2009 je pár fotek.
 
linka
 
28.9.2009

Dnes jsme se s holkama vypravili ke zřícenině hradu Dub nedaleko vesnice Tasov. Procházka se nám líbila, hrad jsme v lese nakonec našly a holky se vykoupaly v řece, pak byly maximálně spokojené :O))).
Fotky a povídání najdete je ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 
26.9.2009

Udělala jsem holkám podzimní portréty.

Brixie Brixie Shiny Shiny Sindy Sindy Bela Bela
Brixie
Shiny
Sindy
Bela
 
linka
 
20.9.2009
Dnes hned ráno jsme se vypravili na procházku k nedaleké vesnici Pocoucov na Syenitové skály. Holky se vyběhaly, vykoupaly v potoce a hlavně, po prochajdě doma spaly, dokonce i Brixie :O))))
Fotky a povídání najdete je ve fotogalerii roku 2009.
 
linka
 
16.9.2009

Byla jsem s Brixinkou na základní škole v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde jsme měli povídání o canisterapii pro děti z druhých tříd. Děti si s Brixie zkoušely poslušnost, dávaly jí pamlsky, nasazovaly a sundávaly obojky, taky jsem jim ukázala granulování a pár pomůcek, které se při canisterapii používají. Bylo to velmi pěkné dopoledne. Na webu školy je fotogalerie z naší návštěvy. Ještě tam pojedu s Brixie několikrát, protože povídání chystáme pro celý první stupeň.

11.-13.9.2009
Byli jsme na canisterapeutickém školení v Borové u Poličky. Já jsem ho měla hodně rozběhané (ostatně, jako vždy). Byla tam spousta super lidiček se skvělími pejsky a tak nám víkend velmi příjemně utekl. Ani se nám domů nechtělo. Já jsem si udělala školení rozhodčích, abych mohla i nadále posuzovat psy u zkoušek a taky jsem byla povýšena na hlavního rozhodčího, což s sebou nese víc práce.
Holky splnily zkoušky, Brixie těžkou zkoušku ZCP 2 (zkouška canisterapeutického psa 2. stupeň), je to nejvyšší zkouška u našeho svazu, Shiny a Bela s Honzou splnili zkoušku ZCP 1 (zkouška canisterapeutického psa 1. stupeň). Honza se s Belou s námi zapojí do canisterapie v domově důchodců.
Fotky a povídání o školení najdete je ve fotogalerii roku 2009.
Tabulky ze zkoušek najdete v sekcích Brixie - zkoušky, Bela - zkoušky a Shiny - zkoušky.
 
linka
 
7.9.2009

Byla jsem s holkama v Brně u paní MVDr. Trnkové na vyšetření očí, Brixie i Shiny mají oči zdravé a prosté všech dědičných onemocnění. Jsem moc ráda.
Sindy byla na kontrole, oko se jí po poranění rohovky pěkně zahojilo, až na malou jizvičku, která se snad ještě zatáhne, ještě dokapeme kapky a Sinda bude zase úplně zdravá, no teda, že by to na ní bylo teď nějak poznat se říct nedá :O)))))

 
linka
 
8.8.2009

Byla jsem s holkama na již třetím setkání plemene flat coated retriever. Počasí nám přálo, dopoledne až moc a tak jsem po poledni odvezla Shiny domů do chládku, protože toho vedra už měla dost. Byl to skvělý den se skvělými lidmi. Ve fotogalerii roku 2009 jsou fotky a krátké povídání ze setkání .

 
sraz FCR
 
linka
 
25.7.2009

Dnes jsem vyrazila s Brixie na krajskou výstavu do Brna Žebětína. Mám ráda tyhle malý výstavy o nic tam nejde a je tam přátelštější atmosféra než na národních a mezinárodních výstavách. Sešla se tam parta bezva lidí a tak nám den příjemně utekl.
Posuzoval pan Josef Němec a Brixie získala ocenění V1, vítěz třídy a krajský vítěz. Posudek je v sekci Brixie - výstavy.
Výstavy se zůčastnil i Bony - tatínek našich štěňátek, vyběhal si V1 a vítěze třídy. Bony se zúčastnil i juniorhandlingu, s handlerkou Verčou si vyběhali krásné první místo v kategorii dětí 9-13 let.
Fotky a povídání o výstavě jsou ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 
19.7.2009

Dnes jsem byla s čertama na pořádné prochajdě. Počasí bylo tak akorát, tak jsme vyrazily k Přeckovu a tam jsme se pořádně prošly po loukách a nechyběla ani koupačka v rybníku. Brixie byla jako úplná modelka, pořád pózovala před foťákem, zato Shiny před ním pořád jen zavazela a nebo lítala tak, že mám na fotkách akorát tak černý čmouhy. :O)))
Fotky z procházky jsou ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 
27.6.2009

Dnes jsem byla s Brixie na mezinárodní výstavě psů v Brně, Brixie byla přihlášená do třídy pracovní. Posuzoval pan Mgr. Milan Hampl, Brixie získala ocenění V1, CAC.
Posudek: dospělá fena obdélníkového rámce těla, ušlechtilý výraz, tmavé oko, nůžkový skus, dobře osvalený krk, rovný pevný hřbet, hrudník i předhrudí vyvinuto, správné úhlení i mechanika obou pnánevních končetin, výborná srst.
Na výstavě jsme se potkali s Bonym (Fraser Clarke Heson Lovely Jess'mar) - tatínkem našich štěňátek, získal V2 a res. CAC.

 
výstava výstava výstava
 
linka
 
19.6.2009

Dnes v noci se Sindy narodily tři krásné holčičky, jedna je zlatobílá a dvě trikolórní. Mám je k narozeninám :o))). Štěňátka mají svůj deníček v sekci odchovy, americký kokršpaněl vrh C. Tam je zapsáno vše, co prožily.

 
linka
 
11.6.2009

Přijela za námi Eva s Brixinčinou sestřičkou Týnou (Ciria Oasis of Peace). Týně jsme udělaly sestřih. Celý den pršelo a tak jsme vyrazily s čerticema jen na kratší procházku k památnému stromu Velký javor u Horních Vilémovic, sice jsme trochu zmokly, ale to nám nevadilo, čertům už vůbec ne. Pár fotek máme ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 
7.6.2009

Shiny dnes udělala zkoušku OVVR v první ceně s plným počtem bodů a stala se vítězem zkoušky. Celkem se zkoušky zúčastnilo 18 retrieverů a Shiny byla jediný flat. Povídání a pár fotek najdete ve fotogalerii roku 2009. Zkouška se konala v krásném prostředí rekreačního střediska Zahradiště. Více o zkoušce a tabulku najdete v sekci Shiny - zkoušky - OVVR.

 
linka
 
6.6.2009

Včera večer jsme se opět bez pejsků vypravili do Brna na ohňostroj, tentokrát to bylo grandfinále festivalu Starobrno Ignis Brunensis na hradě Špilberk. Fotky jsou ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 
28.5.2009

Včera večer jsme se vypravili bez pejsků do Brna na soutěžní ohňostroj na Brněnské přehradě. Zkusila jsem pár fotek, tak se na ně můžete podívat ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 
18.5.2009

Dozvěděli jsme se úžasnou zprávu, Sindy je březí :o))). Obrázek z ultrazvuku.

 
linka
 
10.5.2009

Dnes jsem šla se Shiny na Bažantnici, kde se konal jarní svod loveckých psů, Shiny je zvyklá z výstav a tak jí to vůbec nepřekvapilo :o). Kromě ní tam byli ještě další tři flatíci.
Rozhodčí pro malá plemena byla paní Věra Machátová.

 
linka
 
1. - 7.5.2009 Dovolená na Slovensku

Dnes jsme se vrátili z týdenní dovolené na Slovensku. Spojili jsme to se dvěmi výstavami a pak jsme zůstali na chatě s našimi přáteli Vandou a Tomem a jejich flatem Ronem. Společný týden nám velmi rychle utekl. Holky uvítaly společnost dalšího flatíka a Ron měl kolem sebe pěknou smečku holek. Takže pesani byli náramně spokojení. Fotky a povídání z dovolené najdete ve fotogalerii - dovolená na Slovensku 1.-7.5.2009.

V sobotu 2.5. jsme byli na speciální výstavě retrieverů v Kosoríně, Shiny získala ve třídě mladých výbornou, Brixie ve třídě pracovní V1, CAC.

V neděli 3.5. jsme byli na celostátní výstavě psů v Banské Bystrici, Shiny získala ve třídě mladých V1, CAJC a Brixie ve třídě pracovní V1, CAC. Posudky Brixie jsou v sekci Brixie - výstavy, posudky Shiny jsou v sekci Shiny - výstavy. Na obou výstavách byl stejný rozhodčí, pan Štefan Janega (SK), v Kosoríně měla posuzovat jiná rozhodčí, ale došlo tam ke změně.

 
linka
 
25.4.2009

Byla jsem s Brixie na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, rozhodčím byl pan Milan Hampl, Brixie získala ve třídě pracovní ocenění V2. Posudek najdete v sekci Brixie - výstavy.

 
linka
 
21.4.2009

Sindy měla dneska rande s Bonym (Fraser Clarke Heston Lovely Jess´mar), krytí se povedlo, byli spolu svázaní 40 minut, tak snad se u nás nějaké miminka za dva měsíce narodí :o) .

 
linka
 
13.4.2009

Opět jsem se vypravila na koniklece, ale tentokrát ke Klučovu, kde kvetou koniklece luční. Čerti samozřejmě nemohli chybět a tak jsem s nimi prvně vyrazila k vodní nádrži Markovka, kde se holky letos poprvé vykoupaly a taky jsme potrénovaly aportování z vody. To bylo radosti, obě holky si to maximálně užily a po práci taky nesměla chybět zábava, kdy se honily a různě spolu dováděly ve vodě i na louce. Pak jsme vyrazily ke Klučovu na koniklece. Holky se zase proběhly po louce, ale když jsem fotila koniklece, tak musely čekat a to už nebyla taková zábava. Pár fotek konikleců najdete ve fotogalerii - fotografie z přírody. Ve fotogalerii roku 2009 jsou nové fotky z dnešní procházky.

 
linka
 
10.4.2009

Vypravila s holkamam do nedaleké Trnavy fotit koniklece, které tam kvetou každý rok na jaře. Holky u toho samozřejmě nesměly chybět, teda kromě Bely, která dala přednost válení se na pelíšku doma. Holky se trochu proběhly, ale jen po cestě, protože pole byly zrovna "navoněný". Myslím, že by se to holkám líbilo, mě už mnohem méně. :o))

 
linka
 
14.3.2009

Po zimní přestávce jsme s hokama začaly trochu zase cvičit. Sem tam jsme si začvičily i v zimě, ale to bylo jen pro radost a aby holky do jara všechno nezapomněly. Brixie byla nadšená, ona práci opravdu miluje a tak si to užila na 120%. Shiny do práce není tak nadšená, ale i tak jí to šlo taky skvěle. Budeme muset začít pořádně cvičit, aby holky letos zvládly nějaké zkoušky :o).

 
linka
 
11.2.2009

Dnes za námi přijely Eva s Týnkou (Brixie mladší sestřička) a protože včera napadla spousta sněhu, tak si dneska holky užily parádní sněhovou procházku. Nejvíc se vyřádily v závějích :o))). Ve fotogalerii roku 2009 je pár fotek z procházky.

 
linka
 
9.2.2009

Po dlouhé době bylo zase krásně, včera napadl sníh a dnes svítilo Sluníčko a tak jsem mohla na procházce fotit. Holky si užily sníh, vyběhaly se s létajícím talířem a společně jsme si užili pěkné odpoledne. Ve fotogalerii roku 2009 je pár fotek z procházky.

 
linka
 
7.2.2009

Shiny byla na mezinárodní výstavě psů v Brně. Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska, Shiny získala ve třídě mladých ocenění V3, více v sekci Shiny - výstavy.

linka
 
25.1.2009

Dneska si Brixie na procházce našla takový malý aportíček, máme od něj pěkně obouchaný kolena a Brixie se ho nehodlala vzdát za žádnou cenu. Myslela jsem si, že máme ústřední topení a ne krb, ale Brixie nás přesvědčovala o opaku a trvala na tom, že si kládu musíme vzít s sebou domů. :o)))

pesani pesani pesani
 
linka
24.1.2009

Jeli jsme s holkama na MVP do Trenčína. Tuto výstavu jsem hlásila jen kvůli panu rozhodčímu, jinak bysme se v zimě do Trenčína nevypravili. Ale člověk míní a jiní mění. Měl posuzovat pan Miloš Kašpar, moc jsem se na něj těšila a taky dlouho čekám na výstavu, kde bude flatíky posuzovat, ale místo něj posuzoval Ľudovít Janek, což jsme zjistili až po příjezdu na výstavu. Takže mě výměna hodně zklamala. Shiny dostala ve třídě mladých ocenění V2 a Brixie ve třídě pracovní také V2. Více v sekci Brixie - výstavy a Shiny - výstavy. Fotky z výstavy nemáme, protože já hlava děravá zapomněla doma foťák :o(

 
linka
22.1.2009

Dneska si čerti pořádně užily vysávíní a Honza natáčel, tak máme po dlouhé době nové video, které najdete v sekci deníček a videa - videa našich psích holek - rok 2009.
Brixie se taky pomalu hojí její pořezaná tlapka, na této fotce se můžete podívat, jak to vypadá po čtrnácti dnech léčení.

 
linka
17.1.2009

Holky dneska dostaly k narozeninám dortík, hned se na něj vrhly, tak sjem byla ráda, že aspoň na focení přežil. :o))). Fotek máme jen pár a tak sjem ani nedělala fotogalerii, světelný podmínky na focení nic moc nebyly. Ale holky si moc pochutnaly. Venku nabylo počasí nic moc, inverze a mznoucí mlha, takže jsme venku nefotily a doma byla calý den docela tma. Ale holkám to nevadilo, pěkně si pohrály, vymyslely nejednu lumpárnu a tak se dočkaly i toho dortu :) . Bela jako obvykle focení sabotovala, ani na své narozeniny se nehodlala fotit, zato Shiny si to užila a Brixie jako modelka se pořád cpala před foťák a pořád nemohla pochopit, proč ji vyháním. :o)))) Takže bylo opravdu veselo.

pár fotek holek s dortem
pesani pesani pesani
narozeniny
 
linka
15.1.2009

Dneska přišel holkám nový pelíšek a Brixie se ujala role vybalovače. No pravda, její vybalování se neobešlo bez pořádného nepořádku, kdy se kousky krabice válely po celém obyváku, ale deky se jí vybalit podařilo a Brixie zářila štěstím. Odpoledne jsme šly na procházku a večer jsem zkusila vyfotit namrzlé stromy. Pár fotek z dneška najdete ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
10.1.2009

Byla jsem byla s holkama na národní výstavě v Olomouci. Posuzovala paní Zdeňka Jílková. Trochu jsem se bála toho, jak to bude vypadat po té příšerné Praze, ale výstava byla úplně jiná, měla přátelskou atmosféru, sešlo se plno super lidiček a paní rozhodčí byla velmi milá a příjemná, pejsky během posuzování chválila a dokázala vyzdvihnout klady a upozornit i na nedostatky. Z její strany nebyla žádná arogance a urážky, moc ráda na tuto paní rozhodčí příště zase pojedu.
Brixie získala ve třídě pracovní ocenění V3 a Shiny ve třídě mladývh V2. Více v sekci Brixie - výstavy a Shiny - výstavy. Fotky z výstavy fotila kamarádka Naďa Kramolišová (www.flatdelfi.websnadno.cz), jsou ve fotogalerii roku 2009.
Málem jsme ale na výstavu nejeli, protože Brixie se opět "vylepšila" jak je už jejím zvykem před výstavou. Takže léčíme zraněnou tlapku, Brixie si ve středu v noci do půlky utrhla polštářek na zápěstí. Doba na takové zranění také přímo ideální, protože se jí to stalo o půl druhé v noci. Takže má tlapku zašitou a opět léčíme. Jsem zvědavá, čím se vylepší příště :)

 
linka
1.1.2009

Dnes jsme se vypravili na vyhlídku nad Třebíčské náměstí, abychom se mohli podívat na Novoroční ohňostroj, který byl opět velmi pěkný. Brixie a Shiny šly s námi, holkám hluk nevadí, Brixie se naopak na ohňostroje ráda díva. Dneska jsem se na něj vyzbrojila s foťákem a zkusila jsem pár fotek, které najdete ve fotogalerii roku 2009.

 
linka
 

deníček našich psích holek - kde jsme všude byli v roce 2009