kde jsme všude byli a co jsme prožili v roce 2010

Všem přátelům, známým a příznivcům našich stránek přejeme hodně štěstí v Novém roce :O)

 
linka
prosinec 2010

S Brixie jsem byla 11.12. na honu v MS Dolní Vilémovice. Byl to náš první hon na sněhu. Brixie si to jako vždy skvěle užila, za svou práci byla odměněná bažantem a ještě jsme v tombole vyhrály zajíce :O))) Večer po honě byla zábava a taky tombola, Brixie se mnou chodila prodávat lístky do tomboly a dohlížela na to, abych ji správně rozdávala, nakonec jsme si spolu i zatančily :O). Šly jsme spát někdy ve čtyři hodiny. Druhý den se stalo něco, co by se dalo přirovnat ke sci-fi, Brixie byla unavená a celý den prospala. Pak jsem vzala ještě na takový malý hon v rámci sdružení i Shiny, která si to s námi také parádně užila

Koncem prosince jsem vzala ještě na takový malý hon v rámci sdružení i Shiny, která si to s námi také parádně užila. Brixie mi nosila hlavně živé postřelené bažanty, asi si ze mě dělala ten den legraci. Pak jsme dohledávaly bažanty, kteří utekli, oba našla Shiny, jeden byl schovaný v křoví tak, že na něj holky nemohly a nakonec jim utekl, druhého Shiny dohledala v lese, ale nevěděla, co s ním, přiběhla Brixie, neváhala, chytla běžícího bažanta donesla mi ho, Shiny se ještě na místě chvíli motala a nechápala, kam se bažant poděl :O))). Byl to opět krásně strávený den s čertíky.

 
linka
listopad 2010

25.11.2010
S holkama jsme si užívali procházek přírodou, sem tam jsme si i zacvičili a hlavně jsem zase jezdila fotit.

V listopadu se mnou a Brixie byla na canisterapii v rehabilitační třídě zvláští školy kamarádka, která fotila. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2010 a také v sekci canisterapie.

 

 
linka
26.10.2010
brixie

Čas neúprosně běží a naše sluníčko Brixie má dnes už čtvrté narozeniny. Jsem moc ráda, že tu s námi Brixie je, s ní jsou dny veselé a plné úžasných zážitků. Je to neuvěřitelně pozitiví stvoření a moc jí přeji, aby jí ta úžasná radost ze života, kterou má, a rozdává spoustě lidem, kteří to potřebují, vydržela co nejdýl :O)

Celý říjen jsem se ve volných chvílích potulovala někde v foťákem. Podzim mám moc ráda, je úžasně barevný. Jezdila jsem fotit stromy i do okolních vesnic a dokonce mě focení zavedlo i na Židovský hřbitov v Třebíči. Sem tam jsme si s holkama i zacvičily. Na focení se mnou jezdily hlavně čertice, protože jsem se fotit vypravovala hlavně o víkendech, kdy bylo více času. Sindy trávila víkendy s tátou na chalupě a Bela bez pánečka odmítala se mnou kamkoliv chodit.

Během října jsem připravovala na zkoušky OVVR labradora Fida (Francesco Rescue). Fido byl při práci moc šikovný a tak jsme se vypravili nkoncem října na zkoušku OVVR, kterou úspěšně absolvoval i přes to, že se tam objevila háravá fena, která tam rozhodně neměla co dělat. I když Fido zkoušky zvládl tak mě to naštvalo a mrzelo hlavně z důvodu, že mohl dopadnout mnohem lépe. Myslím si, že tyto koušky upadají a ztrácí svou hodnotu :O(

 
linka
výstavy září 2010

V sobotu 25.9. jsem jela s oběma čerticema na národní výstavu psů do Brna. Posuzoval rozhodčí pan Miroslav Václavík. Shiny získala ve třídě otevřené VD3. Brixie získala ve třídě vítězů V1, CAC. Mě se touto výstavou opět potvrdilo, že na české rozhodčí nemá cenu jezdit, jenže jsem pořád nějak nepoučitelná.

V sobotu 18.9. jsem se s Brixie vypravila na klubovou výstavu, kterou pořádal Retriever klub v Oslavanech. Přihlásila jsem jen proto, že posuzovla Anglická rozhodčí, paní Sarah Whittker. Díky této paní rozhodčí bylo přihlášeno rekordních 84 flatíků a musím říct, že to byla jedna z nejlepších výstav na které jsem byla. Paní rozhodčí byla opravdu skvělá, postarala se v kruhu o skvělou atmosféru, takže jsme si to užili nejen my v kruhu, ale i diváci okolo.
Brixie byla přihlášená do třídy pracovní, v této třídě bylo celkem 9 fenek. Moc mě potěšilo, že Brixie dostala znáku výborná i přes to, že výstavu pojala po svém. Lístečky a klacíky na zemi byly mnohem zajímavější jak paní rozhodčí, takže jsem nakonec sbírala listy ze země abych Brixie vystavila :O)))

V neděli jsem pak jela do Rosic na seminář pro chovatele flatů s paní rozhodčí Sarah Whittaker. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o plemeni. Paní rozhodčí byla opět skvěle vesele naladěna a tak nám den opravdu příjemně utekl. Seminář se konal díky obrovské práci chovatelky Katky Vernerové, ChS Velvet Solaris, které opravdu moc děkuji.

 
linka
začátek září 2010

Minulý týden jsme s holkama podnikly pár výletů, v neděli 5.9. jsme jeli ke Žďáru nad Sázavou na sochy Michala Olšiaka, v pondělí 6.9. jsme si zajeli na Pálavu a 8.9. jsme opět zdolali Králický sněžník. Holky si s námi výlety taky pěkně užily. Fotky a povídání z výletů najdete ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
31.8.2010

Dnes mi konečně přišly oficiální výsledky RTG kyčlí a loktů u Shiny (Compendio Shining Ray) a výsledky nemohly být lepší, Shiny má ve dvou a půl letech DKK 0/0 a DLK 0/0.

V neděli 29.8. jsme se s holkama vydali na procházku okolím nedaleké vesnice Ocmanice, hlavní cíl byla místní rozhledna, ale i okolí je tam velmi pěkné. Fotky a povídání najdete ve fotogalerii roku 2010.

pesani pesani pesani pesani
 
linka
21.8.2010

Dnes jsme měli s Honzou po dlouhé době společný den a tak jsme se vypravili s holkama na procházku na nedalekou zříceninu hradu Levnov. Fotky a povídání najdete ve fotogalerii roku 2010.

Začátkem srpna jsem měla na hlídání zlatou kokří slečnu Ellu, strávila tu s námi víc jak týden a dokonale do naší smečky zapadla. Ani se jí nechtělo domů, když si pro ni panička přijela :O))). S holkama si stále užíváme prázdnin a venkově, teda spíš holky si užívají, já to mám pracovní. Ale i tak se mi na podzim vůbec nebude do města chtít. Už tu máme posekané pole a tak toho využíváme, dokud ještě není zorané. Holky milují, když vezmu s sebou na pole létající talíř. Vypravila jsem se i do Námště nad Oslavou vyfotit zámek, sice zrovna pršelo, ale i tak to mělo své kouzlo. Pár fotek z pole a fotky s Ellou jsou také ve fotogalerii roku 2010.

pesani pesani pesani
 
linka
6.8.2010

Jeli jsme za Znojmo do Šatova, Honza už nějaký čas chtěl navštívit pěchotní srub, který se tam nachází a protože počasí neprálo nějakým procházkám, rozhodli jsme se, že tam pojedeme. Vzali jsme s sevou i celou psí smečku včetně kokřice Elly, kterou jsem měla týden na hlídání. Fotky z výletu jsou ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
25.7.2010

Neděle byla sice pod mrakem, ale řekli jsme si, že je to ideální počasí na pořádnou prochajdu a tak jsme se vypravili na nedalekou rozhlednu Babylon, která je o víkendech otevřená. Od Babylonu jsme se prošli k Vlčímu kopci a potom ke Glorietu, odkud jsme se vrátili zpátky k autu. Byla to opravdu krásná procházka, kterou jsme si všichni užili. Jen Sindy zůstala na chalupě a hlídala tátu. Hned druhý den ráno jsme se vypravili na krásnou procházku okolo Kralic.
Ve fotogalerii roku 2010 jsou nové fotky z výletu na Babylon i procházky okolím Kralic.

 
linka
22.7.2010

Dnes jsem se s čerticema vypravila do Jihlavy za MVDr. Luďkem Kučerou. Konečně jsem se odhodlala k tomu jít se Shiny na rentgeny. Měla jse děsný strach z narkózy, ale Shiny to zvládla skvěle. Pan doktor byl opravdu velmi pečlivý. Teď si musíme počkat na oficiální posouzení. Oběma holkám jsem nechala také vyšetřit luxaci patel a obě mají 0/0. Jupí, mám velikou radost.

Ve fotogalerii roku 2010 jsou nové fotky z prázdnin na chalupě.

 
linka
22.6.2010

Od dnešního dne si s holkama užívám prázdniny na chalupě v Kralicích. U nás doma se mění výtah a tak jsme prchly na venkov. Povídání a fotky jsou ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
19.6.2010

Jela jsem se Shiny na výstavu psů do Brna, po dlouhé době jsem se opět setkala se spoustou kamarádů a známých, které jsem moc dlouho neviděla. Na výstavy teď jezdím opravdu velmi málo, protože se bohužel najdou lidi, kteří nikomu nic nepřejí a jsou velmi zlí. Tak jsem si to včera s čertíkama užila. Vystavovala jsem jen Shiny ve třídě otevřené. Posuzoval pan Ing. František Korda a Shiny získala ocenění V2, res. CAC ze šesti fen, které byly do třídy otevřené přihlášené. Moc mě to potěšilo a možná na podzim zase někam vyrazíme ;O). Posudek Shiny je v sekci Shiny - výstavy.

 
linka
5.6.2010

Vypravili jsme se na procházku do přírodního parku Balinské údolí. Užili jsme si krásnou společnou procházku a holky nejvíc ocenily máchání se ve vodě. Pár fotek a povídání je ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
15.5.2010

Dnes jsme jeli k našim jižním sousedům. Vypravili jsme se na hrad Hardegg a nedaleko něj byla zřícenina hradu Kaja, kterou jsem si rozhodně nemohla nechat ujít :O). Pár fotek a povídání je ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
13.5.2010

Vzaly jsme holky do ZOO, když už ta možnost je, všichni jsme si užili krásný den v ZOO ve Dvoře Králové. Cesta sice dlouhá, ale vyplatila se, jsem moc ráda, že se takový výlet dá užít i s pejsky :O). Fotky a povídání najdete ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
10.5.2010

Vypravili jsme se do NP Podyjí. Auto jsme nechali jako vždy u Hnanic a šli jsme kolem řeky Dyje na Seasfieldův kámen, kde nás chytla bouřka :O). Viděli jsme užovku a nádherného samečka ještěrky zelené a Shiny se snažila provokovat zmiji v domnění, že je to klacek. Tak byla i troška adrenalinu. Pár fotek a povídání je ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
5.5.2010

Jeli jsme za kamarádkou Janou a jejím flatím klukem Brainem do Kostelan u Kroměříže. I přes to, že počasí nic moc nebylo, šli jsme na procházku na Bunč a Brdo, kde je rozhledna. Bšude byla mlha, že by se dala krájet, všude taky bylo plno bláta od tiráků, které odvážlely pokácené stromy a v lese pak plno spadaných stromů po kalamitě. Prochajda tak byla opravdu hodně náročná :O). Pár fotek a povídání je ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
24.4.2010

Užili jsme si s holkama krásný výlet na zříceninu hradu Zubštejn kousek od Víru. Brixie si výlet užila, pořád někde lítala a prozkoumávala okolí, Shiny a Bela se držely hlavně u nás a poctivě šly po vyznačené stezce. Povídání a fotky jsou ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
18.4.2010

Vypravila jsem se s čerticema na procházku na Klučovskou horu, tentokrát ale ne na louky pod horou, ale na vrchol a prošly jsme se lesem kolem vrcholu. Bylo tam opravdu nádherně. Povídání a fotky jsou ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
17.4.2010

Hned ráno jsem jela s Brixie do Trnavy fotit koniklece. Brixie by mi neodpustila, že bych ji nechala doma, Shiny hárala a tak jsem ji nevzala, protože koniklece rostou těsně za vesnicí a známe vesnické voříšky :O) . K večru jsme se stavili ještě v Dašově na bledule, byla jich tam spousta, ale špatné světlo se podepsalo na kvalitě fotek a tak mi jich moc nevyšlo.

 
linka
11.4.2010

Dnes jsme se s holkama vypravili na zříceninu hradu Holoubek nad Dalešickou přehradou. Brixie jako vždy vymýšlela celou cestu lumpárny a Bela utíkala před foťákem. Nikde ani noha a tak byla procházka skvělá. Pár fotek je ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
3.4.2010

Dnes ráno jsem sbalila foťák a čerty a jely jsme do Ptáčova podívat se, jestli už kvetou koniklece. Byla jich tam spousta, protože jsem byla ráno, tak na nich byla ještě rosa. Holky musely čekat než jsem je všechny nafotila, ale pak se pěkně proběhly po lese.

 
linka
23.2.2010

Dnes jsem se byla s Brixie podívat na výstavišti v Brně. Byla tam světová výstava vývoje myslivosti a lovectví. Užily jsme si krásný den s našimi kamarády. Já jsem si proběhla stánky a Brixie zapózovala u vycpané zvěře, kterou by ze všeho nejraději aportovala nebo olizovala :O))) Taky se mou vymetla všechny možné stánky. Byli jsme tam na pozvání Retriever klubu ČR aby Brixinka spolu s dalšími flatíky prezentovala své plemeno, které také patří mezi lovecké psy. Myslím, že i Brixie si ten den užila.

 
linka
20.3.2010

Dnes jsem jela s holkama na krajskou výstavu do Vyškova, bylo to hlavně setkání s našimi kamarády. Všechny holky posuzoval slovenský rozhodčí pan Albín Luknár.
Basilej Brixie Oasis of Peace, třída vítězů - V1
Compendio Shining Ray, třída otevřená - V2
Shining Snow - Drop Lady Anarion, třída otevřená - V
Holky dostaly krásné kokardy, Sindy má růžovou, Brixie fialovou a Shiny oranžovou.

 
pesani pesani pesani pesani pesani
 

Na výstavu se také přijeli podívat majitelé obou holčiček z našeho vrhu C, byla jsem opravdu moc ráda, že jsem obě holky viděla pohromadě, jen škoda, že tatínek Bony onemocněl a nemohl přijet také, byla by pohromadě celá rodinka. Zkusili jsme i společné foto, ale holky jsou opravdu jak pytel blech a tak to byl nadlidský výkon, ale aspoň pár fotek máme.

Sindy Sindy Sindy Sindy
Sindy (vpravo) a Carmen
Carmen (vlevo) a Caithlenn
zleva: Carmen, Caithlenn, Sindy
Carmen
 
linka
18.3.2010

Dnes jsem si udělala volno a užila jsem si s holkama opravdu krásný den. Přijela za námi kamarádka Eva a Brixinky sestřička Týna. Prvně jsme se vypravily do Dašova, kde na jaře rostou u potoka bledule, ale ještě tam leželo půl metru sněhu, tak jsme se vydaly na druhou stranu od Třebíče na louky pod Klučovskou horu, kde si holky užily parádní procházku a Brixie s Týnou předvedly parádní synchronizovaný skoky do sněhu. Fotky z procházky jsou ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
27.2.2010

Byl nádherný slunečný den a tak jsem vyrazila s čerticema na procházku společně s kamarádkou a jejím malamutem Dinem. Sněhu bylo ještě všude plno, i když byl hodně mokrý a za chvíli jsem to taky v botách cítila. No když taky chodím v děravých botách, tak se není čemu divit :O)))). Fotky z procházky jsou ve fotogalerii roku 2010.

 
linka
8.2.2010

Máme za sebou s Brixinkou opravdu velmi úspěšný víkend. Zúčastnily jsme se mezinárodní výstavy psů DUOCACIB v Brně. Na tuto výstavu jsem kvůli rozhodčím původně jet vůbec nechtěla, ale nakonec jsem se rozhodla Brixie přihláist po oba dny do pracovní třídy. Člověku to nedá a říká si, co kdyby to náhodou vyšlo. Na výstavě jsem se taky setkala s chovatelkou, od které jsme si přivezli Shiny, jen toho času na pokec bylo málinko. V sobotu Brixie krásně v kruhu předvedla kamarádka Veve (retrievers.ic.cz), tak jsem si to poprvé vychutnala za páskou. Holkám to v kruhu spolu krásně šlo a tomu taky odpovídá vynikající výsledek. Veve, ještě jednou mod děkuji.
Hned po výstavě jsem měla možnost vyřídit ve výstavní kanceláří šampionát, tak je Brixie od včerejška oficiálně šampionem ČR. Pár fotek psů ze soboty najdete ve fotogalerii na rajčeti. Pro Brixie to byl náročný víkend, i přes svůj temeprament včerejší odpoledne prospala.

sobota 6.2.2010, rozhodčí pan František Pasák: Basilej Brixie Oasis of Peace V1, CAC, res.CACIB
neděle 7.2.2010, rozhodčí paní Dana Smržová: Basilej Brixie Oasis of Peace V3
Brixie byl oficiálně udělěn titul šampion ČR

pesani pesani pesani
 
linka
31.1.2010

Dnes dopoledne jsem šla s čertama na procházku s kamarádkou Kristínou a jejím krásným malamutem Dinem. Holky se pěkně vyřádily, jen nebyl žádný aportek a tak Kristína obětovala rukavici. Ve fotogalerii roku 2010 je fotek z procházky.

 
linka
26.1.2010

Zima je letos krásná a plná sněhu a tak sem tam cestou do práce se mi podaří pár fotek čertic, protože ty chodí o práce se mnou. Dnes s námi šel kousek i Honza s Belou. Fotky jsem dala do fotogalerie roku 2010 a fotoalbum jsem pojmenovala "leden 2010".

pesani pesani Shiny oslavila své druhé narozeniny a tak jsem ji udělala fotku v postoji, konečně po dlouhé době se mi foto povedlo, je to vždycky boj se Shiny, kterou to ani trochu nebaví, ale i s technikou, protože musím použít stativ, abych ji vůbec vyfotila.

 
linka
18.1.2010

Dnes jsem vyrazila s čerticema sčítat vodní ptáky. Holky si užily pořádnou procházku a já téměř půlmetrové závěje :O))) . Brixie prošmejdila úplně všechno, co prošmejdit šlo, chvílemi jsem si říkala, že si snad myslí, že je hon. Shiny takové nadšení ze sněhu neměla, pak byla ráda, že nemusí běhat v závějích a chodila pěkně po vyšlapané cestě. Pár fotek je přidáno do fotogalerie roku 2010

 
linka
9.1.2010

Dnes jsme měli původně jet na NVP do olomouce, kde jsem měla přihlášené všechny tři holky, ale kvůli sněhové kalamitě jsme raději zůstali doma a tak jsem šla odpoledne s Brixie a Shiny na procházku. Sněhu bylo tolik, že se nedalo ani jít, ale holky byly nadšené. Ve fotogalerii roku 2010, je několik fotek z prcocházky.

 
linka
narozeniny
linka
 

deníček našich psích holek - kde jsme všude byli v roce 2010