kde jsme všude byli a co jsme prožili v roce 2011

Všem přátelům, známým a příznivcům našich stránek přejeme hodně štěstí v Novém roce :O)

 
linka
17.12.2011

Užila jsem si s Brixie krásný den na honu v MS Dolních Vilémovicích, kde jsem adeptem. Na tento den jsem se moc těšila a Brixie určitě taky. Bylo úžasné ji pozorovat, jak si to užívá a jakou má z práce radost, to se projevilo zejména při leči na bažanty, které si Brixie opravdu vychutnala a lovila je, jako když loví létající talíř a nosila mi je živé. Takhle mi donesla čtyři živé bažanty a uvedla v úžas nejednoho myslivce.

Večer mě čekalo velké překvapení, Brixie byla za svůj výkon oceněna a vyhlášena nejlepším psem honu a dostala opravdovou prasečí hlavu :O). Já jsem však byla vzápětí odsouzena za to, že jako adept neumím zapeřit bažanta :O))) když mě je to tak nějak proti srsti. Byl to naprosto úžasný den. Brixince jsem nechala na památku udělat pohár za její úžasný výkon.

vyhlášení nejlepšího psa honu
Brixie a její cena
pohár :O)
 
linka
11.12. 2011

Přivezla jsem mražák na maso, kamarádka ho prodávala za pěknou cenu.

Teď se nám to bude BARFovat :O).

Ale bez kamarádů bych mražák doma neměla, do našeho auta se nevešel, tak jsem poprosila kamaráda myslivce, jestli by mi auto půjčil, byl tak hodný, že ho zapůjčil, Honza pak porosil kamaráda kolegu z práce a ten nám pomohl s přenesením mražáku z auta, je skvělé mít kolem sebe lidi, kteří jsou ochotní člověku pomoct :O).

 
linka
listopad 2011

Protože mám teď dvě zaměstnání, tak nemám moc času na focení a s holkama si užívám zejména víkendy, které mám volné. Brixinka byla 17. listopadu na operaci, našla jsem ji na hrudníku podivnou bouli, hned jsem šla na veterinu a rozhodli jsme se, že boule půjde pryč, naši páni veterináři obětovali volno na státní svátek, jsem jim za péči o mé psí holky moc vděčná. Nechala jsem to poslat na histologii, pro jistotu, dnes přišel výsledek a lepší nemohl být, naštěstí to nic nebylo, boule byla benigní a nejspíš šlo o nějaký papilom, jsem šťastná, jak blecha, že je zlatíčko v pořádku. Brixinka nosila po operaci tričko, aby si nedrbala stehy :O)

Abych se nenudila a Shiny nebyla pozadu, tak mi jednoho dne skákala po třech, veterinář měl podezření na utržený křížový vaz v koleni, dostala prášky a za tři dny jsme měly přijít na kontrolu, naštěstí Shiny po lécích začala na nohu chodit a tak za pár dní už jen mírně kulhala, takže se diagnóza naštěstí nepotvrdila, nohu jsme ještě týden šetřily a dnes Shiny už běhá, jako kdyby ji nic nebylo.

Brixulka po operaci
 
linka
6.11.2011

Český šampion, Slovenský šampion a Český junior šampion Basilej Brixie Oasis of Peace s poháry za získané šampionáty

Brixince jsem nechala udělat za každého získaného šampiona pohár, nemám to ze své hlavy, ale navedla mě na to kamarádka chovatelka amerických kokrů Ljuba Pavlíkovská :O).

Pár z nových fotografií ve fotogaleriích :O).

Shiny Brixie Brixie Brixie Bela
 
linka
26.10.2011

Brixie dnes oslavla své páté narozeniny.

Nesměl chybět dortík, který byl tentokrát ze zakysané smetany a tvarohu s piškoty a ještě nějakýma dobrůtkama, Brixie se musela rozdělit s ostatníma holkama. :O)))

Brixie Brixie Brixie Brixie
 
linka
3.10.2011

Brixie je oficiálně slovenský šampion krásy :O)) .

 
linka
září 2011

25.9.-1.10. jsme opět byli v Krkonoších, bylo tam nádherně, počasí bylo lepší jak v srpnu. Užili jsme i opět úžasný týden plný krásných výletů a na Borůvce jsme si vychutnávali fantastickou atmosféru. Krkonoše jsme si oba opravdu zamilovali.

V pátek 23.9. jsem byla se Shiny v Brně na vyšetření očí u paní MVDr. Trnkové, Shiny má oči úplně zdravé jsem moc ráda.

Shiny začala hárat, moc jsem uvažovala vzhledem k jejímu věku, jestli ji mám nakrýt, štěňátka by vyšla akorát na zimu. Přiznám se, že jsem dvě noci nespala a pořád přemýšlela, zda do toho jít, ale nakonec jsem se rozhodla ještě počkat, štěňátka nemůžu odchovat v bytě a v zimě se na chalupě být nedá. Počkám do jara, doufám, že Shiny zase začne hárat s Brixie.

V neděli 18.9. jem byla se Shiny na klubové výstavě retrieverů v Oslavanech. Přihlášená byla i Brixie, ale tři dny před výstavou začala hárat, Brixie má vždycky super nápady :O/.
Shiny byla přihlášená do třídy otevřené, pozuzovala anglická rozhodčí a chovatelka flatů paní Brenda Hutchison, ChS Waverton.
Shiny získala ocenění V3, paní rozhodčí byla vcelku přísná a tak mě její hodnocení udělalo velikou radost.
Na výstavě jsem byla sama a tak jsem o fotky poprosila kamarádku z Polska Izabelu Nowak, které za ně moc děkuji, více fotek je ve fotogalerii Shiny.

V práci jsem měla jeden den volna, vyšlo to akorát hezky na pátek a protože mělo být pěkně, tak jsem se rozhodla, že se s holkama pořádně projdeme, vymyslela jsem cca 17 km dlouhý okruh, počasí nám přálo, na cestě nikde ani noha, bylo to prostě úžasné dopoledne, fotky a povídání najdete ve fotogalerii 2011.

V září jsem také měla střelecké zkoušky z brokovnice, v trénincích mi střílení na asfaltové holuby vůbec nešlo a tak jsem chodila s kamarádem myslivcem, který mě má jako adepta na starosti trénovat, abych pak byla připravená na zkoušky, trénování se vyplatilo a zkoušky jsem nakonec zvládla :O), pomalu abych se začala učit teorii na ústní zkoušky.

 
linka
7.- 14.8.2011

Užili jsme si nádherný týden v Krkonoších. Ubytovaní jsme byli ve Velké Úpě v chatě Borůvka, všem, kdo chtějí strávit s pejsky pěkné chvíle v Krkonoších doporučujeme. Máme spoustu fotek, jejich úprava trvala opravdu dlouho, přidala jsem i nějaké povídání, najdete je ve fotogalerii, kam jsem dala odkaz Krkonoše.
V Krkonoších se nám tak moc líbilo, že jsme se rozhodli tam ještě na týden jet, v chatě měli volný pokoj poslední týden září, tak se tam ještě chystáme, jen doufám, že nebude padat sníh :O).

 
linka
22.-23.7.2011

V pátek jsem se s holkama vypravila na výstavu, tentokrát ale hodně daleko, až ve Veľké Idě pod Košicemi. Jely jsme už v pátek ráno, cestou se k nám ještě přidala Jana Nešporová s flatím klukem Brainem (Brain Black Brilliance). Cestou jsme se stavily na Spišském hradě, do Košic, kde jsme měly ubytování v penzionu jsme přijely večer. Druhý den ráno jsme jely na výstavu a pak domů, kam jsme přijely až skoro o půlnoci. Fotky a povídání najdete ve fotogalerii rou 2011.

23.7.2011. Mezinárosní výstava psů Veľká Ida (SK), rozhodčí: Jana Janek (SK).

Brixie získala ve třídě pracovní ocenění V1, CAC, splnila tím podmínky pro udělení titulu šampión Slovenska.(na fotce)
Shiny získala ve třídě otevřené ocenění V2.
Náš kamarád Brain Black Brilliance získal ve třídě pracovní ocenění V1, CAC, res. CACIB a také splnil podmínky pro udělení titulu šampión Slovenka).

V úterý před výstavou se nám stala velmi nepříjemná věc cestou do práce. Shiny na louce šlápla na včelu, jak na potvoru jsem s sebou neměla Zyrtec, který jinak běžně nosím. Shiny dostala alergicou reakci, ještě jsem ji musela půl hodiny táhnout domů, abychom se dostaly k autu a na veterinu, měla jsem pěkně nahnáno, ale zvládly jsme to a nebezpečí zažehnaly.

 
linka
26.6.2011

Vzala jsem čertíky na procházku kolem řeky Jihlavy. Včera jsem byla na mysliveckých slavnostech a tak nikde nebyly, musela jsem to napravit. Holky se vymáchaly v řece a proběhly po polních a lesních cestách. Sem tam se nám naskytl výhled ze skály do údolí řeky, jen obloha byla pořád zatažená . Červen nám utekl ani nevím jak, včera. jsem měla zájezd od OMS na myslivecké slavnosti do Hluboké nad Vltavou a protože to bylo hned vedle ZOO Ohrada, tak jsem strávila den hlavně tam.

Ale i z těch slavností jsem něco měla. Hlavně mistrovství republiky ve vábení jelenů bylo hodně zajímavé. Tak jsem si říkala, že se vůbec nedivím našim předkům, že se báli hejkalů a podobných individuí, když se z lesů ozývaly různé hrůzu nahánějící zvuky :O)))).

Do fotogalerie roku 2011 jsem přidala fotky ze ZOO a také z procházky kolem řeky.

 
linka
květen 2011

Ve středu 4.5. jsme s holkama jeli na výlet na zříceninu hradu Landštejn, moc mě potěšilo, že s námi holky mohly na hrad a tak jsme si užili krásný společný den. Venku bylo docela chladno, což jsme oba trochu podcenili, ale zvládli jsme to.

V pondělí 2.5. jsme jeli na výlet do nádherného údolí řeky Doubravy, pro pesany to byl hotový ráj, hlavně pro Brixie, která opustila koryto řeky jen vyjímečně.

V neděli 1.5. jsme byli jen tak na chvilku v Mohelně na procházce hadcovou stepí.

Také venku se hodně oteplilo a to už s holkama nemáme rádi, tak jsme začali chodit na procházky brzo ráno, vstáváme kolem páté hodiny a jsme venku, dokud není vedro.

Fotky a povídání z procházek jsou fotogalerii roku 2011.

S holkama jsme také byli na canisterapeutickém školení našeho svazu v Borové u Poličky, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, koupili zajímavé knihy a taky jsem si s Brixie vyzkoušela flyball, moc se mi to líbilo a Brixie taky, kdyby na to byl čas a taky v okolí to nikdo netrénuje, škoda. Fotogalerie ze školení je na rajčeti.

V květnu jsem měla také pár mysliveckých povinností, jako např. první střelby s brokovnicí na Bažantnici, musím se přiznat, že mi to vůbec nešlo, poprvé jsem to držela v ruce a hned se střílelo na asfaltové holuby, které jsem netrefila ani omylem :O))). Budu muset trénovat. Také jsem se byla podívat na svodu loveckých psů a výstavu trofejí na Bažantnici a pak jsme měly s holkama za úkol proběhnout louky v hontibě před kosením, to se holkám moc líbilo, zvlášť, když na ně pak čekal osvěžující rybník. :O))). Kromě toho ještě pilně chodíme na canisterapii a čeká nás několik ukázek canisterapie pro děti. Včera jsem si s Brixie užila krásný den na dni dětí v Třebíči na Hrádku, kde ji celé odpoledne děti hladily, česaly, vodily, házely jí aportíky a společně s Brixie si to užívaly. S holkama nemáme na nudu vůbec čas :O).

 
Brixie Shiny Sindy Shiny
 
Hadcová step Mohelno Brixie Brixie Shiny
 
linka
24.4.2011

Minulý víkend jsem byla s holkama na výstavě psů v Polsku ve městě Czestochowa. S námi jela také Jana s Brainem. Byly jsme ubytované v campu Olenka hned vedle poutního místa Jasná Góra. Užily jsme si nádherný víkend se kvělými lidmi a úžasnými flatíky. Ani se mi domů nechtělo :O)).
Sobota 16.4.2011, rozhodčí: Kjell Svensson (SE), Shiny: V2, Brixie VD.
Neděle 17.4.2011, rozhodčí: Lena Hagglund (SE, CHS O'Flanagan), Shiny: V, Brixie VD.

Dnes jsem byla dopoledne s čertíkama pod Klučovskou horou, konečně jsem se dostala na koniklece, které už byly skoro odkvětlé, ale hned vedle byla louka plná pampelišek, bylo tam krásně žluto, tak jsem udělala čertíkům nějaké fotky, které najdete ve fotogalerii Brixie, Shiny, a ve společné fotogalerii

 
linka
7.4.2011

Dnes jsme tu měli opět psí návštěvu, přijela za námi kamarádka Jana s Flatíky Brainem a Fleur. Protože se jí moc líbily fotky z procházky s Evou a Týnou kolem Mrákotína, tak jsem se rozhodla, že se tam opět vypravíme. počasí bylo jako na objednávku a pesani si to úžasně užili.
Do fotogalerie roku 2011 jsou přidány fotky z procházy.

 
linka
25.3.2011

Dnes přijely Eva s Týnou a tak jsme si s holkama užily pořádnou prochajdu. Prvně jsme zajely do Dašova na bledule a pak na procházku okolo Mrákotína a na zříceninu hradu Štamberk. Holky si užily vodu i lumpárny. Byl to orpavdu moc vydařený den.
Do fotogalerie roku 2011 jsou přidány fotky a povídání z procházky.

 
linka
5.3.2011

Byla jsem doma sama a tak se odpoledne vypravila s holkama na procházku okolím nedalekých Hartvíkovic. Prvně jsem se zastavila u památné borovice na kraji obce a pak jsme s holkama šly procházkou po žluté turistické značce na Wilsonovu skálu a okolím přehrady. Pak jsme se ještě prošly alejí památných lip vedoucí z Hartvíkovic k Babí hoře
Do fotogalerie roku 2011 jsou přidány fotky z procházy.

 
linka
únor 2011

Během února jsme si užili pár pěkných procházek. Začátkem února jsem šla s čerticema na nedalené Syenitové skály a tento týden jsme si užili výlety na zříceniny hradů Rokštejn a Templštějn. Na Rokštejně byla ještě trocha sněhu. Už se moc těšíme až se trochu oteplí a vyrazíme s holkama na nějaké celodenní výlety.
Fotky a povídání z únorových procházek najdete ve fotogalerii roku 2011.

 
Syenitové skály Rokštejn Templštejn
 
linka

deníček našich psích holek - kde jsme všude byli v roce 2011