kde jsme všude byli a co jsme prožili v roce 2014

PF 2015 linka
 

Tento rok byl pro mě veliká změna, na jaře jsem začala pravidelně chodit nordic walking, začalo to docela nevinně, chodila jsem, jako asi každý zapálený ornitolog, ráno poslouchat ptáky do lesa, sem tam jsem vzala hůlky a ejhle pár kilo bylo dole a už se rozjela závislost, každé ráno jsem vstávala ve 4 hodiny, abych stihla obejít okruh, vyvenčit a nakrmit holky a odejít do práce, po večerch jsem chodila další okruh, v létě jsem vstávala i před čtvrtou, protože přes den pak byly vedra a chodila jsem ven ještě pozdě večer. V září jsem si pak vylepšila osobní rekord pokořením tisíce kilometrů za měsíc a pak sjem si řekla, že už tolki chodit nebudu, ale stala se z toho závislost a já prostě ven musím, jinak jsem z toho nervózní, jak sáňky v létě :O). V říjnu jse ještě začala běhat. Za letošek jsem tak ušla spoustu kilometrů a zhubla 30 kilo. S holkama chodím denně 10 kilometrů, když jdeme na výlet, tak i víc.

PF 2015 linka
 
východy a západy Slunce prosinec 2014

V prosinci jsem vyfotila i pár východů a západů Slunce a tak jsem vytvořila fotogalerii, kterou jsem vložila do fotogalerie roku 2014.

 
linka
28.12. - 29.12.2014

Vánoce jsou pryč, letos jsem byla i o Vánocích hlavně venku :O). V neděli 28.12. jsem se vypravila večer do města nafotit Vánoční strom a výzdobu, už jsem to několik let zanedbávala. Zrovna se udělala strašná zima, ale přežila jsem jí i foťák. Holky jsem kvůli zimě nechala doma, prochladly by. Mě štípal mráz i přes kožené rukavice a dvoje teplý termoponožky, ani termoprádlo mě příliš neochránilo.

Ale hned v pondělí jsem holkám procházku vynahradila :O), ale holky nedostatkem procházek rozhodně netrpí, denně je beru na 8-10 km, podle toho, jaký okruh zvolím.

Fotky z nočního focení společně z procházky jsou ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
13.12.2014

Holkám přišel předčasný Vánoční dárek :O) objednala jsem jim krůtu od Do Psí Misky. Měla přes 9 kilo a protože byla zmrzlá, tak jsem ji dala do vany, aby povolila a mohla jsem ji naporcovat do mražáku, Brixie ji pak chodila do vany hlídat. Bylo legrační, když jsme přišli z venku a ona utíkala do koupelny zkontrolovat, jestli jí krůtu někdo nesebral :O)

 
linka
6.12.2014

Byla jsem s Brixe na honě v našem mysliveckém sdružení, Brixie pracovala opět fantasticky a taky večer úplně odpadla, přeci jen už to není mladice, i když ona je jiného názoru. Pracovala na 150% a neodpočinula ani chvilku, no možná pár minut, když jsme měli pauzu na oběd :O), pracovat s ní je pro mě velká radost. Den byl zamračený a mlhavý a kvalita fotek tomu odpovídá, ale i tak jsem pár fotek, přidala do fotogalerie roku 2014.

 
linka
3.12.2014

Brixinku jsem vyfotila se žabkami, ona je úžasná a žáby taky, nové fotky má Brixie ve fotogalerii

 
linka
1.12. a 3.12.2014

1.12.2014 byla venku námraza, byla tak silná, že i stromy lámala, venku to strašně klouzalo, ale já jsem nedokázala být doma a tak jsem šla ven a vzala jsem si s sebou foťák. 3.12. jsem pak šla nafotit ještě polámané stromy. Fotky nejdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
30.11.2014

Byla jsem s Brixie i Shiny na honě v Ptáčově, terén byl hodně náročný a holky si opravdu mákly, po honě jsme odpadly všechny, Shiny pak několik dní kulhala, tak jsem ji nechala pár dní klid a dornovaly jsme :O).

 
linka
17.11.2014

V lese byla úžasná mlha a tak jsem obešla jen jedno kolo nordic walkingu a pak jsem šla s holkama fotit. Spolu s fotkami ze začátku listopadu jsem vytvořila fotogalerii, kterou najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
8.11.2014

Byla jsem byla s čericema na honu v Kožichovicích, celé dopoledne pršelo, ale holky, zejména Brixie, si hon opravdu užily. Jen bažantům se nechtělo lítat a tak je Brixie sbírala rovnou ze země. Neměla jsem zbraň, zato největší hromádku bažantů. Holky si zasloužily od myslivců obdiv a uznání za skvělou práci. Jsem vždycky šťastná, když dostaneme pochvalu za výbornou práci. Domů jsme dostaly 4 bažanty :O). Fotky žádné nemám, v dešti se mi nechtěl vytahovat foťák.

 
linka
4.11.2014

Odpoledne bylo venku krásně a tak než jsem se vypravila na angličtinu, šla jsem s holkama ven a vzala jsem s sebou i foťák. V lese bylo opravdu nádherně. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
26.10.2014

Brixie oslavila své již osmé narozeniny a zařadila se tak mezi veterány, Brixie je ale jiného názoru a energii a temperament by jí mohli závidět i mladíci :O). Tak se asi časem vypravíme na nějakou výstavu do třídy veteránů. Brixie stále pracuje v canisterapii a myslivosti a já jsem šťastná, že s ní můžu pracovat. Do fotogalerie jsem jí přidala nové fotky.

 
linka
25.10.2014

Z teraristické burzy v Jihlavě dovezla dvě malé rosničky včelí, jsou to malí ďáblíci, sotva jsem je dala do terária, tak vyskákali ven :O), až vyrostou, tak budou dělat společnost Pralince, která zůstala v teráriu sama.

 

Naše žáby taky mají nové fotky :O) Listovnice červenooké, Rosničky včelí, Rosničky karolínské.

 
linka
19.10.2014

Kolem poledne jsem se s holkama vypravila k Pocoucovu na syenitové skály. Od rána byla mlha a tak jsem si říkala, že to budou super fotky. Bohužel jsem ráno musela na mysliveckou schůzi a než jsem přijela domů a došla s holkama do Pocoucova, tak se mlha rozplynula a zůstala jen šedivá oblačnost, ale i tak jsem nafotila spoustu fotek, které jsou ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
13.10.2014

Ráno jsem šla, jako každý den na svůj ranní 17ti kilometrový okruh nordic walkingu. V lese byla úžasná mlha, tak jsem se rozhodla, že dnes obejdu místo dvou kol jen jedno a skočím domů pro foťák. Než jsem došla zpátky do lesa, mlha byla pryč a protože jsem měla s sebou i makroobjektiv, fotila jsem houbičky, slimáčky, lístečky atd. nakonec došlo i na portéty čertic :), druhé kolo nordic walkingu jsem pak obešla odpoledne. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
3.-5.10.2014

Byla jsem na kurzu Dornovy metody pro psy v Červené Řečici. Tento víkend byl pro mě vzdělávací, jak holky stárnou, tak mě víc zajímá i fyziologie psa, abych je udržela aktivní a v pohodě co nejdýl. Proto jsem se přihlásila na tento kurz. V pátek jsme měli teorii, v sobotu teorii, praktické ukázky a odpoledne už práci se svými psy a v neděli jsme již pracovali samostatně pod dohledem a případnou pomocí asistentek. V mezičasech jsem s holkama chodila na prochajdy, ale toho času na procházkování moc nebylo. V sobotu jsem si ošetřovala Shiny, jediný problém u ní byl vyrotovaný obratel na ocase, který ji spravila Andrea Dunová. Zato u Brixie jsem si v neděli trochu mákla, měla vyrotovanou pánev doleva, posunutou křížovou kost doleva a tři bederní obratle doprava, měla také zatuhlé lokty, které jsem ji musela rozpohybovat. Ale za pomocí asistentek jsem to zvládla, Brixie byla taky moc šikovná, po srovnání z toho byla vykulená do večera :), odpoledne jsme pak dostali certifikáty a cenné rady do začátků a rozjeli se domů. pár fotek z procházek po Červené Řečici a okolí najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
příroda září 2014

Kromě fotek z procházek s čerticema mám spoustu fotek z ranního a večerního nordic walkingu, kdy s sebou beru aspoň malýho nikona, protože se mi nechce tahat batoh se zrcadlovkou, i když jsem ji taky ji tu a tam přibalila :O), a tak se mi sem tam podařil nějaký ten fotoúlovek východu nebo západu slunce, zajímavé oblohy, mlhy v lese atd. Vytvořila jsem tak několik fotogalerií: z procházek 25. a 28. září, z procházek: 7. - 20. září, všechny najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
21.9.2014

Ráno jsem jela jen tak na čumendu na klubovou výstavu retrívrů do Oslavan, vzala jsem s sebou Brixie, aby mohla pozdravit svou lidskou mamku Bětku Vrublovou, která ji moc ráda viděla a taky aby mohla udělat trochu té ostudy po svém :O). Odpoledne jsem pak šla s holkama na prochajdu do Ptáčova, Pocoucova a zpátky do Třebíče. Byl opravdu nádherný den. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
6. a 13.9.2014

Byla jsem s holkama na honech v MS Studenec, kam mě se psy každoročně zvou. Jsou to naše první hony v roce a já se vždycky moc těším, jak se je s holkama užiju. Brixie je vždycky v sedmém nedi a práci si užívá. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
z procházek srpen 2014

I v srpnu jsem sem tam vzala s sebou foťák, někdy jsem ho nesla zbytečně a jindy jsem si zase nadávala, že ho nemám :O). Fotky najdete ve fotogalerii roku 2014

 
linka
16. - 22.8.2014

Byli jsme na dovolené v Krušných horách. Letos jsme se rozhodli, že vyrazíme i jinam než do Krkonoš, které jsou ale pořád moje srdcovka :O), a tak jsem navrhla Krušné hory, kde jsem byla naposledy při studiu na vysoké škole, kdy jsme byli týden v Perninku v rámci předmětů fyzická geografie a demografie. Ubytování jsem našla v Abertamech v apartmánech Agáta. Ubytování bylo skvělé, měli jsme pro sebe byt 2+1 a se psy nebyl problém. Podnikli jsme spoustu výletů a viděli spoustu krásných míst, někdy se tam určitě zase vrátíme. Fotek máme spoustu, tak se můžete podívat do fotogalerie, kam jsem přidala odkaz Krušné hory 2014.

 
linka
5.8.2014

Ráno byla venku úžasná mlha, tak jsem nešla na svou obvyklou trasu nordic walking, ale vzala jsem foťák a čertíky a šla jsem do lesa a k Týnskému rybníku. Čertice se vyběhaly a já jsem si připadala jako na podzim :O). Fotky z procházky jsem přidala do fotogalerie roku 2014.

 
linka
procházky červenec 2014

Za červenec se mi sešlo fotke více a tak jsem je rozdělila do dvou fotogalerií: 4.7. - 17.7.2014 a 18.7. - 26.7. jsou přidány do fotogalerie roku 2014.

Opět jsou to fotky hlavně oblohy, východů a západů Slunce a taky se mi párkrát podařilo vyfotit duhu. Tomu se prostě nedá odolat to nevyfotit, je úžasné co kolikrát dokáže příroda na obloze vykouzlit. Les je plný malin, které čertice sbírají, stojí u keře a pasou se, je to legrační, člověk vidí jen vlnící se ocasy a chvějící se keř :O). Několikrát jsme s holkama také zmokly :O).

 
linka
27.7.2014

Naskytla se mi možnost letět lehkým vrtulníkem nad městem, byl to velmi zvláštní pocit, když se odlepil od země, ale úžasná zkušennost, klidně bych si to zopakovala. fotografie najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
22.7.2014

Obden chodím chytat na louku kobylky pro žáby a ještěrky a dnes jsem s sebou vzala krom holek taky foťák. Sotva jsem si holky posadila a zaostřila, tak začalo pršet :O). Letos vůbec mám štěstí, že venku většinou zmoknu.

Nové fotky jsou ve fotogalerii Brixie, Shiny, Sindy a ve společné fotogalerii.

Koncem července jse se rozloučili se Sindou, táta si ji vzal k sobě a tak malý strakatý ďáblík odjel do nového domova :O).

 
linka
11.7.2014

S holkama sem tam cvičíme na míči, dnes jsem se rozhodla pro malou dokumentaci, jak jim to jde, zatím nám jde hlavně o to, aby se ma míči udržely i při změnách poloh, Brixie to jde docela dobře, Shiny při tom moc mlátí ocasem a padá, ale pracujeme na tom, už pochopila, že když nebude v klidu, tak spadne. Jsou to šikulky. Jen focení a zároveň cvičení bylo trochu náročné :O)

 
linka
z procházek červen 2014

I v červnu jsem neúnavně chodila ven, kvůli práci jsem vstávala ráno ve čtyři hodiny, abych stihla obejít ranní okruh, postarat se o holky a jít do práce. Fozky začerven najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
28.6.2014

Venku bylo od rána krásně a tak jsem přemýšlela, co podniknu a napadl mě docela šílený plán, který jsem hned zrealizovala :O). Odpoledne jsem šla s čertíkama na pořádnou prochajdu, šla jsem okruh Třebíč - Ptáčov - Trnava - Přeckov - Horní Vilémovice - velký javor - Okřešice - Třebíč. Cesta byla místy pěkně náročná a celkem to bylo 32,5 km :). Ale den se nám vydařil a holky to zvládly skvěle. Fotky jsou ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
11.6.2014

Se mnou byla Brixinka ve škole, měli jsme ukončení projektu, jehož součástí byla canisolympiáda, Brixinka předvedla, co umí a pak měly děti soutěže, jeichž součástí Brixie také byla. Byli přítomní i novináři a tak se Brixie dostala i do Horáckých novin.

 
linka
z procházek květen 2014

Začala jsem denně ráno chodit nordic walking před tím, než jsem šla do práce :O). Sem tam se povedl nějaký ten fotografický úlovek. Fotky zakvěten najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
17.-18.5.2014

O tomto víkendu jsem byla v Nových Hradech, kde se v Penzionu na Celnici konal kurz masáží psů. Čertice si užily relax a já se seznámila s novými úžasnými lidmi a naučila se, jak pejsky masírovat, bylo to moc fajn. Holky si užily perličkovou koupel, kterou ocenila zejména Shiny, běhání na běhacím páse, to šlo zase výborně Brixie a obě si užily krom masáže relaxační, sportovní a strečinku také masáž lávovými kameny :O). Venku oba dny lilo jak z konve, ale to nám nevadilo. Byl to úžasný víkend. Fotky najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
8.5.2014

Byla jsem se byla podívat u rybníka, co dělají ledňáčci, bylo tam pěkně rušno, protože vyvedli 2 mláďata, která tam pěkně proháněli, měla jsem velké štěstí, že jsem s sebou měla i foťák a ledňáčci se nechali vyfotit. Byla jsem šťastná jak blecha, že jsem mohla jejich hnízdění sledovat a také, že jsem viděla, když mladé vyvedli ven. Patří mězi mé nejoblíbenější ptáky a tak jsem si ten čas s nimi opravdu užívala.

Ledňáček říční Ledňáček říční Ledňáček říční Ledňáček říční Ledňáček říční
 
linka
Krkonoše 17. - 21.4. 2014

Na Velikonoce jsme jeli do Krkonoš, těšila jsem se zase jak malé děcko, je to tam úžasný relax. Počasí bylo takové typicky aprílové, chvíli pršelo, když jsme vyšli trochu výš, tak sněžilo a užili jsme si i nádherné slunné dny a dokonce i kupu sněhu na Sněžce. Jen cesta ze Sněžky ke Slezské boudě byla trochu adrenalinová, strašně to klouzalo a tak jsme pustili holky z vodítek, drželi se řetězů a ručkovali po nich, nohama jsme jeli po rozbředlém sněhu. Než jsme dojeli ke Slezské boudě, tak jsme měli v botách pěkně mokro a to se mi ještě v prostředku kopce v davu lidí ztratila Brixie, naštěstí vše dobře dopadlo :O). Fotky jsou ve fotogalerii z Krkonoš.

 
linka
koniklece březen 2014

V pátek 21.3. jsem se vypravila do Ptáčova a další pátek 28.3. do Klučova. Fotky konikleců najdete ve fotogalerii roku 2014.

 
linka
nemoc Brixie březen 2014

Poslední únorový den nechtěla ráno snídat, nakonec něco snědla, když jsem jí dávala maso z ruky. Pak jsem musela odejít do práce a byl doma Honza. Ten mi pak volal, že je Brixie špatně, bohužel to byl pátek, jediný den v pracovním týdnu, kdy naši veterináři dopoledne neordinují a tak musela počkat do odpoledne, kdy pro mě Honza přijel do práce a hned jsme jeli na veterinu. Tam se zjistilo, že má Brixie vysokou horečku, měla 40,9°C, poslechem byl zjištěn zánět plic, dostala injekčně antibiotika a jeli jsme domů. Brixie odmítala jídlo, pití i jakýkoliv pohyb. Druhý den odpoledne jsme jely na veterinu znovu, po změření teploty se zjistilo, že od včera téměř neklesla, Brixie měla 40,6°C, dostala tedy k dalším injekčním antibiotikům taky kortikoidy a měly jsme přijet další den, v neděli, i přes to, že pan Vedral normálně neordinuje, tak do ordinace kvůli nám přišel. Opět Brixe změřil teplotu, klesla o stupeň, zaradovali jsme se oba já i pan doktor a Brixie dostala další antibiotika a kortikoidy s tím, že další den máme opět přijet. Celý víkend ale nic nepila a nic nesnědla, horečkou byla zesláblá. Dostávala jsem do ní vodu injekční stříkačkou a taky dostala rozemletá krůtí prsa, musela jsem ji ale krmit, naštěstí to nezvracela. V pondělí už ji bylo viditelně líp, teplota klesla skoro k normálu, dostala další dávku antibiotik a kortikoidů a večer už se konečně poprvé sama najedla, málem mi ruce ukousla, dokonce i štěkla na pánečka, když přišel z práce a večer při venčení nosila klacek. V úterý už bylo všechno téměř v normálu, Brixie jedla i pila, dostala poslední injekci antibiotik a dostali jsme domů tabletky, které měla do pátku. Brixie už se chovala jako normálně, venku chtěla lítat, to měla ale zákaz, antibiotika mi jedla z ruky jako mlsky a ještě jsem kolikrát málem přišla o prsty.

Po víkendu, kdy už antibiotika nedostávala, v pondělí ráno opět odmítla jídlo, hned jsem ji vzala na veterinu, dostala antibiotika ještě na 14 dní, do odpoledne ale dostala horečku, takže opět veterina, dostala injekci kortikoidů, naštěstí jedla a pila. V úterý měla zase nadýmání, dostala probiotika, nejspíš to způsobilo dlouhé užívání antibiotik a to, že jsem ji nebrala ven, jak byla zvyklá, denně se mnou do té doby chodila min. 10 km, tak jí byly povolené zdravotní vcházky na vodítku :O). Za čtrnáct dní, po dobrání antibiotik, jsme jeli na kontrolu. Plíce byly na poslech čisté, ale pro jistotu, protože se jí zánět vrátil, dostala antibiotika ještě na další týden, aby se nic nepodcenilo. Po dobrání antibiotik už bylo všechno v pořádku a mě se moc ulevilo a Brixie určitě taky.

Moc děkuji našim veterinářům Vedralům za péči a cenné rady, jejich ochotu a vstřícnost.

 
linka
8.3.2014

Jeli jsme na výlet do osady Dašov, každý rok tam jezdím k potoku fotit bledule a už jsem se na ně moc těšila. Pak jsme se ještě prošli na nedaleký vrchol Mařenka, kde je rozhledna. Dnes bylo nádherně a tak by byl hřích sedět doma.

Ve fotogalerii roku 2014 jsou fotky z dnešní procházky a také bledulí.

 
linka
23.2.2014

Jela jsem se podívat na DUO CACIB do Brna, jela se mnou i Brixie, vyzvedla jsem holkám maso a také jsem si dovezla dvě nové žabky - pár listovnic červenookých, s pánem jsem se domluvila na předání na výstavišti.

 
linka
narozeniny leden 2014

narozeniny narozeniny Holky slavily v lednu narozeniny: Bela měla 12.1. už 9 let, Sindy 18.1. 8 let a Shiny 21.1. už 6 let. ten čas tak strašně rychle letí. Dortík dostaly se spožděním, ale to nevadilo, i tak jim moc chutnal :)

 
linka
14.1.2014

Byl nádherný den, od rána svítilo Sluníčko a tak jsme se vypravili s holkama na pořádnou prochajdu, přes týden toho moc kvůli práci nestíháme. Vyšli jsme v poledne, abychom potkali venku co nejmíň lidí a plán se vydařil, nikde na prochajdě ani noha, jen když jsme se vrátili do Třebíče, tak se venku začali hemžit lidi se psama, ale těm jsme se elegantně vyhli. Byl to úžasný den, člověk měl pocit, že je jaro.

Založila jsem fotogalerii roku 2014 a přidala jsem tam fotky z procházky.

 
linka
 

deníček našich psích holek - kde jsme všude byli v roce 2014