historie naší CHS

certifikát CHS

Chovatelskou stanici pod názvem Rose Moravia založila moje maminka v roce 1995. Zakladatelkou byla černá fenka amerického kokršpaněla Glynis Glory Mariental Moravia (Gleny).

První štěňátka, po otci Baboon’s Black Teddy Bear, se narodila 7. 11. 1995, na svět přišly dvě černé fenky Angie Allison a Ajlin Atlanta.

Plánovali jsme i druhý vrh po Gleny, ale nezabřezla a tak v roce 1998 byl odchován druhý vrh na naši chovatelskou stanici po fence z prvního vrhu Angie Allison.

S další fenkou Karinou z lesních chalup se nadařilo, na výstavách měla podprůměrné výsledky a tak jsme ji ani neuchovnili.

11. 3. 2006 k nám do rodiny přibyla další fenka kokra Shining Snow-Drop Lady Anarion, která měla být pokračovatelkou chovu amerických kokršpanělů v naší CHS.

Jenže maminka nás opustila a tak mi zůstaly fenky a název CHS o který jsem požádala v dědickém řízení a tak jsem jej v roce 2007 získala na své jméno. Naše chovatelská stanice se tak rozrostla o chov úžasného plemene flat coated retriever.

Proč jsem se rozhodla právě pro retrievery?
Právě proto, že jsou to všestranní psi, hodní a přátelští k lidem, ale i vhodní na sport. Dá se s nimi dělat úplně všechno. Děláme spolu canisterapii, agility, chodíme na celodenní výlety, holky mi pomáhají i doma při nejrůznějších činnostech. Nejoblíbenější je věšení prádla, kdy mi podávají prádlo z koše a já ho věším na šňůru. Dokáží mi podat spadený klíče, víčko od PET lahve a vlastně úplně cokoliv, co mi spadne, nebo vodit jedna druhou na vodítku. Je s nimi spousta legrace.

Flat coated retrieveři jsou pro mě tak trochu srdeční záležitost. O jejich existenci jsem vůbec nevěděla, pak jsem viděla jednoho na dovolené a byla to láska na první pohled. Tak jsem se rozhodla pro chov tohoto úžasného čertíka. První fenku Brixie (Basilej Brixie Oasis of Peace) jsem si domů přivezla 23. 12 2006. Toto plemeno si mě získalo svým temperamentem a úžasnou kontaktní povahou. Umí také vymýšlet neuvěřitelné lumpárny. S flatem se člověk opravdu nenudí.