novinky

7.11.2020

Ori Ori Ori Na aktualizaci webu moc času není, pořád lítám po venku ať už s Ori, na koloběžce, nebo na koních a pak už se mi nechce ani zapínat počítač. Tak sem tam si najdu chvilku a něco málo udělám, aby se to trochu pohnulo. S Oriankou jsem začala běhat, moc ji to baví a užívá si to. Také ji sem tam s sebou vezmu za koníky. Jsou úžasní všichni, jak Ori, tak koníci, ve fotogalerii jsou i fotky Ori s koňmi. Máme za sebou nějaké zkoušky a také něco málo z canisterapie. Tento rok ale pro canisterapii není vůbec příznivý, kvůli viru covid jsou všechna zařízení zavřená, zakázané akce a tak máme vešekeré canisterapie zrušené. Tak se s Oriankou věnujeme dál loveckému výcviku. Letos jsme si společně užili spoustu výletů, dovolené v Luhačovicích, Orlických Horách, ve Františkových Lázních a na Šumavě. Fotogalerii roku 2020 máme plnou nových fotek. Orianka letos zvládla zkoušku OVVR, kdy se stala i vítězem zkoušky. Užily jsme si spolu pár výstav a vyrazily i na výstavu do Rakouského Tullnu, kde Ori získala 2x ocenění V1, CACA v mezitřídě a má tak skvěle našlápnuto k získání titulu Rakouského šampiona. Vše je doplněno na stránce Orianky.

11.2.2020 jsme se s Ori zúčastnily krásného nového projektu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně "Dotek léčí", v rámci tohoto projektu jsme se vypravily na psychiatrické oddělení vojenské nemocnice v Brně, více zde: https://kcvvbrno.cz/svetovy-den-nemocnych-11-2-2020/
 

Ori

24.2.2020 jsme se rozloučili se Shiny. Byla tu s námi krásných 12 let, ale byli bychom šťastní, kdyby tu mohla být déle. Poslední půlrok moc pomohla s výchovou Orianky, naučila ji, že není žádná tragedie, když zůstane doma sama. Naučila ji klidu. Ráda si s ní pohrála, i když už měla ráda svůj klid a většinu času prospala a Ori se to naučila respektovat. Byla vynikající pomocnicí při výchově malého loupežníka. Moc nám holčička chybí.

 
 

 

 
linka
 

28.1.2020

Dlouho neproběhla žádná aktualizace, trochu jsem web upravila a celý rok 2019 jsem pracovala na fotkách z roku 2018, bylo toho opravdu hodně, co jsme se psí smečkou prožili a hodně míst jsme procestovali. Na úpravu fotek kvůli práci a dalším aktivitám už čas nezbýval a tak doufám, že fotogalerii za loňský rok stihnu dřív než zase za rok. Už na ni pilně pracuji.

Brixie Sindy V naši psí smečce také nastaly změny, v polovině listopadu 2018 onemocněla Brixinka, začala mít záchvaty, které byly stejné jako epleptické, měly úplně stejný průběh. Vzhledem ale k věku nám bylo jasné, že o epilepsii nešlo a protože se záchvaty stupňovaly a Brixinka nás přestala vnímat nás i okolí, museli jsme se s ní rozloučit a tak nás 21.12.2018 navždy opustila. Sebralo mi to mnoho sil a chuti cokoliv dělat, byla tím nejlepším parťákem, přítelem a pracantem, jakého jsem kdy měla.

28.7.2019 nás pak opustila Sindy, která poslední půlrok žila s tátou na chalupě a moc si to tam užívala. Budou nám obě holky moc chybět.

 
 

Ori Po odchodu Brixinky, odjezdu a odchodu Sindinky na chalupu zůstala Shiny sama a bylo nám všem moc smutno a tak jsem si zamluvila štěňátko v chovatelské stanici Oasis of Peace, odkud jsem měla Brixinku a čekala jsem na psí holčičku. Tak k nám 3.8.2019 přišla Orianka (Original Cedletes Oasis of Peace), na. 15.6.2019, která je pra-pravnučkou Asty ze Šidláku - Brixinky mámy. Přinesla nám spoustu radosti, je moc šikovná a rychle se učí a máme doma opět veselo. Je krásné s ní opět vše znovu objevovat a tak mám opět super parťáka na procházky a cvičení a doufám, že spolu navážeme na práci v canisterapii a myslivosti, kterou jsem začala s Brixie a Shiny. 12.1.2020 Orianka složila svou první canisterapeutickou zkoušku a dostala certifikát a tak ji budu dále rozvíjet pro další práci. Má pro canisterapii skvělé předpoklady, když nedivočí, tak je jemná a velmi empatická

 

Do fotogalerie roku 2018 jsou přidány fotky z našich cest a procházek, dále jsou přidány fotky do fotogalerií holek a je vytvořena nová stránka pro Orianku a také její fotogalerie. Je toho opravdu hodně nového u nás na webu a tak Vám přeji příjemné chvíle jeho prohlížením. A slibuji že nové fotky a novinky z naší smečky a jak nám Orianka roste budou brzo.

Ori 11.1.2020 jsem byla s Ori na násrodní výstavě psů v Brně, byla to její premiéra ve třídě dorostu a zvládla to skvěla, získala ocenění VN2, po výstavě jsme se prošly k Brněnské přehradě.

12.1.2020 Ori složila svou první zkoušku - CZMP (canisterapeutická zkouška mladých psů), po zkoušce jsme se prošly kolem hradu Pernštejn. Fotky z procházky jsou ve fotogalerii roku 2020.

 
 
 
 

Ori 21.1.2020 oslavila Shiny své již dvanácté narozeniny, je to vcelku čiperná babička a tak doufám, že tu s námi ještě dlouho bude.

 
 
 
 
 
 
 
 
linka
 

Starší novinky najdete v sekci deníček.