O nás

Psi a vlastně i zvířata mě provází celým mým životem. Vyrůstala jsem na venkově a měla také svou nejlepší psí kamarádku a toto přátelství mě poznamenalo na celý život. Pak přišli další pejsci, kteří navždy zůstanou v mém srdci. Ke psům mám vztah, který asi těžko někdo pochopí. Jako jedni z mála se mou zůstali ve chvílích, kdy jsem byla opravdu na dně a jsou to právě oni, kdo mi dávají sílu. Postupem času jsem zjistila, že chodím čím dál míň mezi lidi a za zábavou. Místo kina, divadla a jiných kulturních akcí chodím na cvičák, do lesa, k vodě, prostě kamkoliv, kde můžu být se svými psy. Zjistila jsem, že kam své holky nemůžu vzít s sebou přestávám postupně chodit. Teda pokud to zrovna nejsou úřady :) .Také jsem se díky holkám seznámila se spoustou skvělých lidiček, se kterými bych se jinak neseznámila.

I doma nastaly určité změny, šatník se mi plní zelenými kalhotami, různě obnošenými tričky a mikinami a jediné boty, které nosím jsou nepromokavé pohorky :) . Mražák začíná být plný zvěře na výcvik a už mi přestávají stačit věšáky na obojky, vodítka, postroje atd. Když si chci udělat radost a něco koupit, vždy je to nějaký dummy, míč, hračka nebo pamlsek pro mé psí holky.
Za to všechno může moje první psí kamarádka Rita, díky níž mě psi chytli za srdíčko a svůj život si bez nich opravdu nedovedu představit.
Kromě psů mám velkou slabost pro koně. Doma chováme i jiná zvířátka a tak je u nás stále veselo. Hlavně když utečou cvrčci :O). V současné době s námi domácnost sdílí žáby (rosničky včelí, listovnice červenooké a rohatka) a gekončíci noční. Dříve jsme měli papoušky, křečky, myši, potkana a rybičky.

Protože mám velmi blízko k přírodě, rozhodla jsem se studovat biologii. Nakonec jsem vystudovala biologii a geografii na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích.

V únoru 2011 jsem složila zkoušku z myslivosti a získala jsem tak lovecký lístek. Tak mám i další povinnosti, které se týkají práce v honitbě zejména se psy, jak jinak také :O) . Chodím na hony a myslivecká práce mě opravdu moc baví. Za to všechno může Brixie a její úžasné nadšení pro práci, které mě díky ní chytlo. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu myslivec, tak bych se ho zeptala, jestli náhodou nespadl z haluze :O))).

Flati se mi stali tak parťáky po boku na mnoha honech ať už u nás ve spolku nebo na poplatkových honech jinde, zejména Brixie byla ostatními obdivována pro svou úžasnou povahu a pracovitost. Kromě myslivosti se věnujeme ještě canisterapii a sportu.

Chovatelskou stanici pod názvem Rose Moravia založila moje maminka v roce 1995. Zakladatelkou byla černá fenka amerického kokršpaněla Glynis Glory Mariental Moravia (Gleny). První štěňátka, po otci Baboon’s Black Teddy Bear, se narodila 7. 11. 1995, na svět přišly dvě černé fenky Angie Allison a Ajlin Atlanta. Plánovali jsme i druhý vrh po Gleny, ale nezabřezla a tak v roce 1998 byl odchován druhý vrh na naši chovatelskou stanici po fence z prvního vrhu Angie Allison. S další fenkou Karinou z lesních chalup se nadařilo, na výstavách měla podprůměrné výsledky a tak jsme ji ani neuchovnili. 11. 3. 2006 k nám do rodiny přibyla další fenka kokra Shining Snow-Drop Lady Anarion, která měla být pokračovatelkou chovu amerických kokršpanělů v naší CHS. Jenže maminka nás opustila a tak mi zůstaly fenky a název CHS o který jsem požádala v dědickém řízení a tak jsem jej v roce 2007 získala na své jméno. Naše chovatelská stanice se tak rozrostla o chov úžasného plemene flat coated retriever.

Flat coated retrieveři jsou pro mě tak trochu srdeční záležitost. O jejich existenci jsem vůbec nevěděla, pak jsem viděla jednoho na dovolené a byla to láska na první pohled. Tak jsem se rozhodla pro chov tohoto úžasného čertíka. První fenku Brixie (Basilej Brixie Oasis of Peace) jsem si domů přivezla 23. 12 2006. Toto plemeno si mě získalo svým temperamentem a úžasnou kontaktní povahou. Umí také vymýšlet neuvěřitelné lumpárny. 11.3.2008 jsme si přivezli druhou fenku z Compendio Shining Ray a o zábavu s dvěma čerticemi opravdu nebyla nouze.

my všichni