O nás

Psi a vlastně i zvířata mě provází celým mým životem. Vyrůstala jsem na venkově a měla také svou nejlepší psí kamarádku a toto přátelství mě poznamenalo na celý život. Více se o Ritě můžete dozvědět v sekci Duhový most. Pak přišli další pejsci, kteří navždy zůstanou v mém srdci. Ke psům mám vztah, který asi těžko někdo pochopí. Jako jedni z mála se mou zůstali ve chvílích, kdy jsem byla opravdu na dně a jsou to právě oni, kdo mi dávají sílu. Postupem času jsem zjistila, že chodím čím dál míň mezi lidi a za zábavou. Místo kina, divadla a jiných kulturních akcí chodím na cvičák, do lesa, k vodě, prostě kamkoliv, kde můžu být se svými psy. Zjistila jsem, že kam své holky nemůžu vzít s sebou přestávám postupně chodit. Teda pokud to zrovna nejsou úřady :) .Také jsem se díky holkám seznámila se spoustou skvělých lidiček, se kterými bych se jinak neseznámila.

I doma nastaly určité změny, šatník se mi plní zelenými kalhotami, různě obnošenými tričky a mikinami a jediné boty, které nosím jsou nepromokavé pohorky :) . Mražák začíná být plný zvěře na výcvik a už mi přestávají stačit věšáky na obojky, vodítka, postroje atd. Když si chci udělat radost a něco koupit, vždy je to nějaký dummy, míč, hračka nebo pamlsek pro mé psí holky.
Za to všechno může moje první psí kamarádka Rita, díky níž mě psi chytli za srdíčko a svůj život si bez nich opravdu nedovedu představit.
Kromě psů mám velkou slabost pro koně. Doma chováme i jiná zvířátka a tak je u nás stále veselo. Hlavně když utečou cvrčci :O). V současné době s námi domácnost sdílí žáby (rosničky karolínské a rosničky včelí) a ještěrky (gekončíci noční a jeden gekon). Dříve jsme měli papoušky, křečky, myši, potkana a rybičky.

Protože mám velmi blízko k přírodě, rozhodla jsem se studovat biologii. Nakonec jsem vystudovala biologii a geografii na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích.

V únoru 2011 jsem složila zkoušku z myslivosti a získala jsem tak lovecký lístek. Tak mám i další povinnosti, které se týkají práce v honitbě zejména se psy, jak jinak také :O) . Chodím na hony a myslivecká práce mě opravdu moc baví. Za to všechno může Brixie a její úžasné nadšení pro práci, které mě díky ní chytlo. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu myslivec, tak bych se ho zeptala, jestli náhodou nespadl z haluze :O))).

Jsem členem několika klubů - Retriever klubu, Českomoravské myslivecké jednoty a Canisterapeutického svazu CANTES.

Kromě zvířat je mým velikým koníčkem fotografování a hudba. Po delší době, kdy nebylo moc času, jsem se vrátila ke hře na akordeon. Někdy bych potřebovala aby byl den delší, abych všechno stihla.

Můj manžel Honza, mě ve všm podporuje a má pro mou slabost na zvířátka pochopení. Podnikáme spolu výlety a dovolenou bez psů si, stejně jako já, nedovede ani představit. Já se snažím psy vychovávat a on moji výchovu úspěšně kazí a sám o sobě říká, že je pro psy ta druhá věc na kousání. To dokazuje i to, že holky si z něj dělají "dobrý den", nejlíp to asi dokáže Brixie. I když právě ona si ho dokázala dokonale omotat kolem prstu. Bez něj by nebylo psů ani ostatních zvířátek a já mu za jeho lásku a trpělivost se mnou i zvířátky opravdu moc děkuji.

my všichni s harmonikou