Naše další zvířátka

Rosnička karolínská (Hyla cinerea)

Rosnička karolínská 27.4.2013 jsem si z burzy v Jihlavě přivezla dvě tyto krásné rosničky, původně jsem chtěla Rosnice běloreté, ale ty tam nikdo nenabízel a když jsem viděla tyhle rosničky, tak bylo jisté, že bez nich neodjedu :O). Měly to být dvě samičky, ale doma začala jedna samička kuňkat a mě bylo hned jasné, že mám jednoho žabáčka. Ale to nevadí a sousedi zatím taky nic neříkají. O měsíc později jsem opět navštívila burzu v Jihlavě a od jiného chovatele jsem koupila další dvě žabky, samozřejmě jsem chtěla samičky, jeden kuňkající žabáček mi doma přeci stačí, no nedovezla jsem druhýho žabáčka :O), tak je doma trochu veseleji. Žabky mění během dne barvu od světle zelené až po velmi tmavě zelenou. Jsou také úžasně fotogenické, teda pokud zrovna neutíkají ze záběru a je legrace pozorovat je u jídla, nezřízeně se cpou a chvílema to vypadá, že přední nohy nemají na nic jiného než na to, aby kořist co nejrychleji nacpaly do sebe :O)

Fotogalerie rosniček karolínských

linka
 
Rosnička včelí (harlekýn) (Phrynohyas rephinistrix)

Rosnička včelí První dvě žabky jsem koupila od brněnského chovatele v červenci 2013, v srpnu k nim přibyla ještě jedna, kterou jsem koupila na terarijní burze v Brně. Začali jsme jí říkat Pralinka a krásně rostla a prospívala a brzo přerostla první dvě žaby, které zůstávaly pořád malé, jedly ale nerotly, pak postupně přestaly jíst a obě uhynuly. A tak Pralinka zůstala sama. V září 2014 na burze v Jihlavě prodávala jedna chovatelka malé rsničky ale říkala jsem si, že žádné žabky kupovat nebudu, když je tam ale znovu měla o měsíc později už jsem bez nich neodjela. Zatím jsou v odděleném teráriu, jsou o dost menší než je Pralinka a tak až vyrostou, budou jí dělat společnost. Musím ale uznat, že mají neobyčený apetít :O).

Fotogalerie rosniček včelích

linka
 
Listovnice červenooká (Agalychnis callidryas)

Listovnice červenooká Když se mi uvolnilo terárium po rosnicích, tak jsem projížděla inzeráty na ifauně a narazila jsem na jeden, kde prodávali pár dospělých listovnic, to jsou žabky, které jsem si už dávno zamilovala ale na každém webu bylo napsáno, že jejich chov není snadný, pak jsem ale narazila na jeden web, kde bylo všechno krásně popsané a že to až tak složité vůbec není a tak byly za pár dní žabky doma. Je pravda, že infa o chovu těchto žabek sbírám už několi let. Žabáček není tolik plachý, jako žabka a tak se nechá vzít i do ruky. Problém je žabky vyfotit, jakmile se rozsvítí, žabky zavírají oči a usínají :), ale i tak se aspoń pár fotek podařilo a věřím, že budou další.. Doufám, že se mi podaří je rozmnožit, každopádně se o to pokusím.

Fotogalerie listovnic červenookých

linka
 
Gekončík noční (Eublepharis macularius)

gekončíci První samičku jsem si dovezla v srpnu roku 2005 od chovatelky v Jihlavě, dostala jméno Skvrnka, po roce jsem si přivezla z Brněnské burzy další samičku, která dostala jméno Tečka a pak jsem k holkám, také z Brna, pořídila kluka, který dostal jméno Puntík. Je to veselá partička, která nemyslí na nic jiného, než jak se nacpat a jak nepozorovaně zdrhout z terária, kdykoliv ho otevřu. Jakmile otevřu terárium, už se ženou ke dvířkům, kolikrát je ani nezajímá krmení, takže jídlo vesele běhá po teráriu a gekončíci se předhánějí, kdo dřív vyleze :O). Dají se také vzít do ruky a sami si vylezou na rameno.

linka
 
Gekko vittatus

gekon Kromě gekončíků mám ještě samečka gekona, je to takový malý dráček a také mu také říkám Drak. Je pěkně rychlý a když se mu něco nelíbí, tak dokáže pěkně křičet. Největší legrace je jeho odchyt, když je potřeba vyčistit terárium. Nejraději se někde schovává, oblíbená schovka je do květináče se žárovkou, když rozsvítím po chvíli ho začnou pálit nožky a seskočí dolů, květináč jsem zkoušela umístit do všech možných míst, abych mu zabránila tam lézt, ale vždycky se tam dostal, tak jsem to vzdala a dala jsem mu pod něj kmen, aby měl na co z květináče skákat. Když je potřeba jej odchytit a je zrovna v květináči, tak pod něj nasunu zavařovací láhev a rozsvítím, po chvíli gekon odpadne do láhve :O) .

Fotogalerie ještěrek

Všechny ještěrky a žáby se živí živým hmyzem, jak se jídlo nehýbe, tak o něj nemají zájem :O), krmím je cvrčky, šváby, moučnými čery, zavíječi voskovými, v létě smýkaným hmyzem.

linka
 
Bydleli u nás

Kromě ještěrek v minulosti naši domácnost obývali šneci Achatina reticulata a Achatina fulica, ryby, žáby drápatečky vodní, rosnoce běloreté, papoušci alexandři malí a korely a také myši, křečci a potkan, po kterém je mi moc smutno, stejně jako po papoušcích.

Rosnice běloretá (Rosnička novoguinejská) (Litoria infrafrenata)

Rosnice běloretá Tyto krásné žabky jsem si přivezla 30.listopadu z burzy v Jihlavě. Měl by to být pár a hned se doma ukázalo, že mám žabáčka, protože začal kvákat, tak doufám, že druhá bude opravdu žabka. Jsou to jedny z největších rosniček na světě, tak doufám, že mi pěkně vyrostou a budou prospívat. Nanonec místo páru byli dva žabáčci, kteří byli v noci tak hluční, že jsem si je nemohla nechat, tak odjeli dál do světa.

Fotogalerie rosnic běloretých

 
linka